Regulamin II Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Poezji i Prozy Obcojęzycznej

letitsnow2

organizowanego przez

Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Potęgowie

Ul. Szeroka 16

76-230 Potęgowo

tel/fax 59 8115321

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Cele Konkursu:

  • pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej i niemieckojęzycznej
  • poszerzenie znajomości twórczości autorów obcojęzycznych;
  • kreowanie wzorców literackich;
  • doskonalenie umiejętności recytatorskich;
  • zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną;
  • zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MY T-SHIRT SAGT-rok szkolny 2019/2020


W wiadomości, którą otrzymaliśmy od organizatora konkursu -

Szkoły Podstawowej Gedanensis w Gdańsku, czytamy:


"Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu wyniki IV edycji konkursu My T-shirt sagt " Ich bin ecofriendly". Wybór był ogromnie trudny, otrzymaliśmy ilość prac, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, zaskakiwali kreatywnością jezykową i zachwycali nas niejednokrotnie wykonaniem plastycznym koszulki. Po długich i trudnych obradach, udało nam sie jednakże wyłonić zwycięzców. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w naszym konkursie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejną edycję."

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Martyna Piołunkowska, uczennica klasy VIIb, została wyróżniona ???? na etapie wojewódzkim konkursu. Na podium etapu powiatowego stanęły Weronika Szybut, z klasy Vb ????miejsce w kategorii klas 4-6, oraz Aleksandra Jagielska, z klasy VIIa ????miejsce w kategorii klas 7-8. Gratulujemy❗
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrodzimy Was dobrymi ocenami (6) i pozytywnymi wpisami do dziennika

 A. Gaffke K. Materek i M. Tracewicz

Dziś język angielski :)

angpowtorka 

angpowtorka1

Co roku już od wielu lat, nasi uczniowie próbują swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Obcojęzycznej Poezji Miłosnej w Kobylnicy. Na deskach sali widowiskowej reprezentują naszą szkołę na wysokim poziomie. To nie tylko zasługa pamięciowego opanowania tekstu wiersza. To coś dużo więcej - wiara we własne możliwości, swoboda w obcowaniu z publicznością, zrozumienie przekazu jaki niesie ze sobą utwór poetycki, i najważniejsze, upór w dążeniu do celu. 14 lutego Martyna Piołunkowska z kl. VIIb zajęła II miejsce prezentując wiersz Pabla Nerudy "And now ,you're mine", a Helena Kaczmarek z kl. Va zajęła III miejsce opowiadając o miłości słowami E. E. Cummings w utworze "Somewhere, I have never travelled". Na słowa uznania zasługuje także Maksymilian Klimczyk, który świetnie opowiedział o miłości między kotem a sową w wierszu "The owl and the pussycat” Edwarda Lear’a na etapie szkolnym konkursu.

Ogromne gratulacje dla naszych uczennic. Zachęcamy do udziału we wszelkiego rodzaju konkursach oferowanych przez naszą szkołę – zawsze jest duża szansa zwycięstwa :-)

walwntynkinapis

Brak pomysłu na Walentynki?

Zachęcamy do udziału

w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Obcojęzycznej Poezji Miłosnej

organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy.

Będą wielkie emocje!

Etap wojewódzki już 14 lutego!
Po więcej informacji zapraszamy do nauczycieli języka angielskiego!

Dodatkowe informacje