złote szkołygratulacje

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Potęgowie -

  ZŁOTĄ SZKOŁĄ  NBP !!!

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych, którego  ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. W tegorocznej I edycji wzięły udział 394 szkoły podstawowe i średnie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł i certyfikat

 Złotej Szkoły NBP

2020/2021

         W dniu dzisiejszym tj. 21 czerwca 2021 r.  NBP ogłosił wyniki tegorocznej I edycji konkursu. Wyniki ogłaszał m.in. sam Prezes NBP prof. Adam Glapiński.  Nasza szkoła znalazła się wśród 40 nagrodzonych szkół - laureatów konkursu i oprócz prestiżowego tytułu otrzyma nagrodę finansową w wys. 4000 złotych. Nasza szkoła doceniona została w kategorii Lekcja z ekonomią. Pojęcia i zadania związane z ekonomią wykonywane były w szczególności na lekcji WOS, matematyce i informatyce. Zorganizowaliśmy ponadto trzy eksperckie spotkania z przedstawicielami świata finansów oraz Potęgowską debatę o przyszłości moich finansów w klasach ósmych.  Uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. wprowadzenia w Polsce euro, możliwości inwestycji, zasadności wzięcia kredytu i ryzyka z nim związanego. Lekcje o pieniądzu przeprowadzone zostały również w najmłodszych  klasach szkoły podstawowej.

Serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji projektu w szczególności Pani Barbarze Kochańskiej oraz Pani Urszuli Zamęckiej. Za lekcję o działaniu giełdy - dyrektorowi szkoły Leszkowi Domaszk. Dziękuję  wszystkim, którzy byli zaangażowani  w ten projekt. Gratuluję również naszym uczniom - w szczególności Igorowi  Żółcińskiemu, Jankowi Müller, Kacprowi Krasowskiemu, Aleksandrze Jagielskiej, Marcie Małek i Piotrkowi Cyganowi - szkolnym ambasadorom projektu.

Wierzę, że wiedza poznana podczas programu przyczyni się do zwiększenia świadomości ekonomicznej. Kto wie, może pośród Was jest przyszły prezes banku, albo minister finansów... czego Wam z całego serca życzę.

Opiekun programu, Sławomir Hinca 

fotozlote

 

Temat przewodni I edycji:

GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH

"Złote Szkoły NBP"

to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych.

Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

więcej o programie na stronie: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/edukacja/zloteszkoly/o_programie.html

regulamin: https://zloteszkoly.nbp.pl/images/do_pobrania/Regulamin_Programu_Zote_Szkoy_NBP.pdf

 

Zadania do wykonania w I edycji:

 Spotkanie z ekspertem

 Lekcja z ekonomią

Debata szkolna

 

W naszej szkole Drużyna Ambasadorów składa się z 6 uczniów: Aleksandry Jagielskiej, Marty Małek, Jasia MÜllera, Kacpra Krasowskiego, Piotra Cygana i Igora Żółcińskiego. Opiekunem projektu jest p. Sławomir Hinca. 

Logo naszego projektu (wypracowane przez uczniów)

102logo projektu złote szkoły

 

Dodatkowe informacje