„Z robotyką za pan brat”

        30 marca uczniowie klas I gimnazjum zaprezentowali wykonane i zaprogramowane przez siebie roboty wszystkim chętnym uczniom. Najbardziej zainteresowani byli uczniowie klas młodszych SP, którzy sami mogli włączyć w ruch przygotowane urządzenia. Oprócz żurawia, wszystkie inne prace, to autorskie modele uczniów. Były to iście futurystyczne pojazdy nie tylko ze światłami, ale również muzyką. Uczniowie pokazali, że myślenie kreatywne to ich naprawdę silna strona. Gratulujemy pomysłów.

Anna Madej, Sławomir Hinca

Udział w zajęciach projektowych  "Gimnazjum do potęgi" to nie tylko nauka ale też świetna zabawa.

     Krótko mówiąc, wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę zadowolenie uczniów. W Centrum, które znajduje się w Warszawie, można było oglądać, podziwiać, a przede wszystkim doświadczać samemu różnych rzeczy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, w zależności od swoich zainteresowań. Ponadto uczniowie byli podzieleni na trzy grupy, które miały oddzielne zajęcia poświęcone robotyce, fizyce i astronomii. Na robotyce dowiedzieliśmy się,  jak się programuje rzeczy w 3D, aby potem można było je wydrukować w specjalnej drukarce. Na zajęciach fizycznych poznaliśmy działanie oraz zastosowanie hologramów.Trzecia grupa mogła odpocząć oglądając niesamowite seanse w planetarium.

Każda minuta spędzona w Centrum Kopernika to nowe wiadomości, które na pewno przydadzą nam się w przyszłości. Moim zdaniem była to jedna z lepszych wycieczek organizowanych dotychczas.

Piotr Fitowski

     W dniu 18 października zainaugurowane zostały zajęcia z robotyki. Uczniowie z klas III gimnazjum mieli za zadanie ułożyć z klocków oraz silników turbinę wiatrową, a następnie ją zaprogramować. Uczestnicy z zadaniem poradzili sobie nadspodziewanie łatwo. Wszystkie turbiny wiatrowe zadziałały w 100%. Po zadaniu uczniowie mieli możliwość własnej inwencji twórczej. Bardzo wysokimi umiejętnościami wykazał się Piotrek Fitowski, który zbudował i zaprogramował własny pojazd gąsienicowy. Wszystkim uczestnikom – gratulujemy. Następne zajęcia odbędą się 15 listopada.

A. Madej i S. Hinca

 

 

16 października kolejna grupa uczniów gimnazjum pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment, w ramach projektu "Gimnazjum do potęgi".

Dodatkowe informacje