logo pp

Projekt „Potęga Przedszkolaka” współfinansowany jest

ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego

na lata 2014-2020.

 

Na zajęciach w projekcie "Potęga Przedszkolaka" Nasze Dzieci zdobywają kompetencje, które zdecydowanie ułatwią im start w szkolnym życiu.

logo pp

Projekt „Potęga Przedszkolaka” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Projekt Potęga Przedszkolaka – nowe pomoce dydaktyczne

Nasza szkoła w ramach projektu „Potęga Przedszkolaka” otrzymała mnóstwo ciekawych pomocy dydaktycznych, które są już wykorzystywane na zajęciach lub będą do użytku dzieci w najbliższym czasie.

Wśród pomocy znalazły  się między innymi: laptopy, plakaty, plansze oraz słowniki do nauki języka angielskiego, wiele gier edukacyjnych, tiulowe spódniczki, bloki rysunkowe, masy plastyczne,  ławki i zestawy gimnastyczne, liny, sakiewki z obciążeniem, opony i półkola,  kolorowe  włóczki, przewlekanki,  baryłki na wodę, zdjęcia dydaktyczne ze wskazówkami uczuć, planszowe gry dydaktyczne, domino, dzwonki, magnetyczna książka, puzzle, stemple-oceny, torba z instrumentami, zestaw do rytmiki, flet, spadochron, chusty i wstążki, piłki, czapki, ringo, klocki, karty pracy, szablony, farby i wiele innych atrakcyjnych środków dydaktycznych.

Dzięki nim nasi obecni i przyszłoroczni milusińscy będą mogli w ciekawy i niebanalny sposób poznawać otaczającą rzeczywistość, uczyć się języka angielskiego,  nadrabiać trudności  w mowie oraz  wzmacniać prawidłową postawę ciała.

Wszystkim dzieciom życzymy niezapomnianych przeżyć.

Szkolny koordynator projektu – Sławomir Hinca

 

logo pp

Projekt „Potęga Przedszkolaka” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt Potęga Przedszkolaka

 

 u naszych milusińskich

W naszych oddziałach przedszkolnych od października ubiegłego roku odbywają się zajęcia w ramach tytułowego  projektu. Od stycznia tego roku doszły praktyczne zajęcia hippiczne, zajęcia z logopedii oraz gimnastyki korekcyjnej dla wymagających  korekt postaw naszych najmłodszych adeptów.  Zajęcia prowadzące do poprawnej wymowy  prowadzi p. Arleta Boyke, natomiast poprawą postaw zajmują się panie: Izabela Kaffke oraz Tamara Kaśnicka. Udział w  zajęciach z logopedii  pozwoli naszym przedszkolakom pięknie się wysławiać, a zajęcia z gimnastyki podniosą  ogólną sprawności i wydolność organizmu, wzmocnią  siły mięśni, aby dzieci osiągnęły wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu.  

Nasi „milusińscy” w dalszym ciągu „pełnymi garściami”  korzystają  ponadto z zajęć z języka angielskiego, zajęć muzyczno-sportowych, zajęć kreatywnych, społeczno –obywatelskich.

Szkolny koordynator projektu –Sławomir Hinca

 

 

logo pp

Projekt „Potęga Przedszkolaka” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt Potęga Przedszkolaka

 

Od 15 listopada  roku w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia realizowane w ramach projektu „Potęga Przedszkolaka”. Projekt obejmuje wszystkie dzieci od 3 do 6 lat. W każdej grupie zorganizowane są następujące zajęcia:

  • język angielski
  • zajęcia kreatywne
  • zajęcia muzyczno-sportowe
  • zajęcia z kompetencji społecznych i obywatelskich

Dodatkowo przedszkolaki będą mogły skorzystać z zajęć hippicznych, zajęć  z zakresu bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy realizowanych przez Fundację Bocianie Gniazdo. Dla nauczycieli przygotowana jest oferta warsztatów i studiów podyplomowych.

Od nowego roku kalendarzowego nasi milusińscy będą dodatkowo korzystali z zajęć : gimnastyki korekcyjnej oraz ćwiczeń logopedycznych. Najmłodsi adepci w szkole będą mogli więc skutecznie zadbać o  swoją postawę, skorygować wady już istniejące oraz pięknie mówić (oczywiście - po polski i angielsku).

Zajęcia prowadzą:

 

Język angielski

Zajęcia kreatywne

Zajęcia muzyczno-sportowe

Kompetencje

społeczne i obywatelskie

Gimnastyka korekcyjna

(od 01.01.22)

Logopedia

(od 01.01.22)

Grupa 3-5 l.

Magdalena Tracewicz

Izabela

Kosior

Barbara

Krasnoborska

Sylwia

Kraśnicka

Izabela

Kumpiń

Arleta

Boyke

O A

Paulina

Woźniak

Barbara Krasnoborska

Bożena

Dąbek

Weronika Piołunkowska

Tamara

Kaśnicka

O B

Agnieszka

Gaffke

Grażyna

Bartos

Weronika

Piołunkowska

Adriana

Błaszczyk

Koordynator projektu – Sławomir Hinca

Dodatkowe informacje