Co roku już od wielu lat, nasi uczniowie próbują swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Obcojęzycznej Poezji Miłosnej w Kobylnicy. Na deskach sali widowiskowej reprezentują naszą szkołę na wysokim poziomie. To nie tylko zasługa pamięciowego opanowania tekstu wiersza. To coś dużo więcej - wiara we własne możliwości, swoboda w obcowaniu z publicznością, zrozumienie przekazu jaki niesie ze sobą utwór poetycki, i najważniejsze, upór w dążeniu do celu. 14 lutego Martyna Piołunkowska z kl. VIIb zajęła II miejsce prezentując wiersz Pabla Nerudy "And now ,you're mine", a Helena Kaczmarek z kl. Va zajęła III miejsce opowiadając o miłości słowami E. E. Cummings w utworze "Somewhere, I have never travelled". Na słowa uznania zasługuje także Maksymilian Klimczyk, który świetnie opowiedział o miłości między kotem a sową w wierszu "The owl and the pussycat” Edwarda Lear’a na etapie szkolnym konkursu.

Ogromne gratulacje dla naszych uczennic. Zachęcamy do udziału we wszelkiego rodzaju konkursach oferowanych przez naszą szkołę – zawsze jest duża szansa zwycięstwa :-)

Dodatkowe informacje