ZAPRASZAMY NA międzyszkolny, międzypowiatowy

ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW klas VII-VIII

                  Dnia 13 listopada 2019 r. (środa) odbędzie się na hali SP w Potęgowie,

Andrzejkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców i Dziewcząt (w godzinach 9.00 - 13.00).

GOŚCIMY ZESPOŁY ZE SZKÓŁ W :

  • CHOCZEWIE ( powiat wejherowski ) – dziewczęta i chłopcy,
  • KOSTKOWIE ( powiat wejherowski ) - dziewczęta i chłopcy,
  • CEWICACH ( powiat lęborski ) - dziewczęta,
  • PRZECHLEWIE ( powiat człuchowski ) - chłopcy.

                                        Zapraszamy kibiców i sympatyków piłki ręcznej!:)reczna

                           Tamara Kaśnicka, Adam Miśnik

 

     Spotkaliśmy się dzisiaj na apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. logoszkoladohymnu

11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

Na uroczystości mieliśmy zaszczyt serdecznie powitać Pana Wójta Gminy Potęgowo – Dawida Litwina, Pana Dyrektora Leszka Domaszka, Pana Wicedyrektora Sławomira Hinca, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz przybyłych gości.

Z tej okazji klasa: III b, VI b, VIII a oraz gościnnie uczeń klasy VII a, pod opieką Pani Barbary Krasnoborskiej, Pani Aldony Zganiacz oraz Pani Wioletty Placha przygotowali lekcję historii, aby uczcić narodowe święto.  Oprawę muzyczną przygotowała Pani Barbara Krasnoborska z zespołem Dzwoneczki oraz Pan Daniel Spoczyński, a wystrój Pani Dorota Weiwer. Uczniowie zerówek też pięknie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości.

W. Placha, A. Zganiacz

SUPERLIGA KOBIET W PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 31.10.2019r. sportowcy z naszej szkoły pojechali na mecz piłki ręcznej kobiet. Na hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie mogliśmy oglądać starcie zespołu AZS Koszalin ( gospodarze) z obecnymi Mistrzyniami Polski MKS Perła Lublin ( goście). Zobaczyliśmy kilka zawodniczek reprezentacji Polski najpierw przy rozgrzewce, potem w grze m.in.  Kingę Achruk ( rozgrywająca), Martę Gęga ( rozgrywająca ), Sylwię Matuszczyk ( obrotowa ), Weronikę Gawlik (bramkarka ). Podziwialiśmy z bliska akcje drużynowe i indywidualne, pracę w ataku i obronie, zrobiliśmy kilka fajnych zdjęć, pokibicowaliśmy. Mecz zakończył się wygraną gości. Po sportowych emocjach na hali, pojechaliśmy do KFC, gdzie jeszcze w „halloweenowym” klimacie, uzupełniliśmy stracone podczas kibicowania kalorie J

       Koszt przejazdu na mecz pokryty został się ze środków UKS „Orion”.

                      Tamara Kaśnicka

pozytywna

Nasz szkoła została zgłoszona do programu „ Szkoła z pozytywną uwagą” 

         Akcja rozpoczyna się w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcejNiech jak najwięcej uczniów dostanie  pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dziennika. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzyDzielmy się z innymi tymi uwagami. Co ważne, uczniowie też mogą wziąć udział w akcji,  mówiąc miłe słowo do swoich nauczycieli i pracowników szkoły. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. 

Dobra uwaga od nauczyciela zostaje z uczniem na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie. „Król dzieci” Janusz Korczak mawiał  Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało.”  

Pomóżmy wyzwolić w naszych dzieciach potencjał, który być może tkwi w nich głęboko i nie mógł do tej pory ujrzeć światła dziennego.   

Sławomir Hinca

Opowieść patriotyczna…

      Kolejną lekturą do konkursu Wielkiego Maratonu Czytelniczego była piękna książka pt. „Faustynka. Opowieści patriotyczne” autorstwa Pani Wioletty Piaseckiej. Przybliża dzieciom czasy, kiedy naszej Ojczyzny nie było na mapie Świata, a historia w niej opisana łączy się ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na walory lektury panie G. Bartos, B. Dąbek i D. Weiwer postanowiły przeczytać ją wszystkim uczniom  klas drugich. Dzieci wysłuchały wzruszającej historii Faustynki Morzyckiej z ogromnym zainteresowaniem. Osoby biorące udział w konkursie czytały książkę wcześniej samodzielnie, ale chętnie jej  posłuchały i jeszcze raz zagłębiły się w treść.

Dodatkowe informacje