10 i 11 czerwca odbyły się w naszej szkole egzaminy na kartę rowerową. W pierwszym dniu egzaminu uczniowie przystąpili do części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu dotyczącego przepisów ruchu drogowego. W drugim dniu egzaminu odbyła się część praktyczna, podczas której uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze. Uczniom, którzy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznego poruszania się po drogach.

     rajdkl6

10 czerwca klasy 6a i 6b wyruszyły na wycieczkę rowerową do Runowa i okolic. Główną atrakcją, oprócz zwiedzania Rezerwatu Przyrody "Grodzisko" w Runowie, ogniska w Indiańskiej wiacie przy Pałacu Pod Bocianim Gniazdem, było to, na co czekaliśmy od dawna... Bycie ze sobą. Dziękujemy Rodzicom, p. Krzysztofowi Siniawskiemu, p. Piotrowi Gołębiewskiemu, p. Romie Szubut oraz p. Sylwii Boetcher, za to wspaniałe - bycie z Nami. Za założone łańcuchy, za podwyższone siodełka, za wyprostowane błotniki, za holowanie "safe car" em, za opiekę, jak w siódmym niebie. Dziękujemy także Wszystkim Rodzicom, za profesjonalne przygotowanie Dzieci do wycieczki. Anna Jagielska, Agnieszka Gaffke

Jutro, we wtorek, 15 czerwca 2021 r., z kierunku Warcimino-Żychlin-Runowo- Darżyno, będzie tylko jeden ranny przywóz uczniów do szkoły.

Bardzo proszę, aby zwrócili uwagę szczególnie uczniowie klas 1-3, ponieważ nie będzie dla nich późniejszego przywozu.

Harmonogram przywozu (TYLKO JUTRO!) W pozostałe dni bez zmian.

Runowo 7.15

Warcimino kolonia 7.25

Warcimino 7.30

Żychlin 7.35

Darżynko 7.45

Darżyno 7. 50

 dyrektor szkoły L. Domaszk

"Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi"

     Z takim przesłaniem po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Nasze spotkanie rozpoczęliśmy nietypowo, bo przedstawieniem teatralnym "Rzepka" Juliana Tuwima, w wykonaniu dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły. Następnie lektorzy (p. Anna Szary, p. Joanna Basiak, p. Joanna Gołębiewska, p. Paweł Kostecki, p. Artur Małek, p. Aldona Zganiacz, p. Monika Stencel, p. Wioletta Placha, p. Daniel Spoczyński, p. Sławomir Hinca) w poszczególnych grupach wiekowych przeczytali fragmenty wybranych utworów. Na zakończenie spotkania, które minęło nam w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze wręczono pamiatkowe dyplomy i pakiety książek uczestnikom Wielkiego Maratonu Czytelniczego. 

Dorota Weiwer

Klasy 3a i 3b na warsztatach promujących naukę języka kaszubskiego.

Dodatkowe informacje