Dnia 14 listopada 2018 roku o godz. 16.00,

w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie
odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebrania zostaną poprzedzone krótkim spotkaniem z dyrektorem szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

     Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. Uroczystość odbyła się  7 listopada w obecności zaproszonych gości Pana Dyrektora Leszka Domaszka i Pani  w-ce Dyrektor Agnieszki Fitowskiej. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki, prowadzili ożywioną dyskusję na temat zachowania się w bibliotece oraz poszanowania książek. Zapoznali się z zasadami i regulaminem biblioteki szkolnej. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Mam nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał naszą bibliotekę.

                                                                           Dorota Weiwer

 

9 listopada o godz. 11.11 w hołdzie dla NIEPODLEGŁEJ odśpiewaliśmy HYMN POLSKI. 

 

W setną rocznicę, nasi uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Krasnoborskiej, p. Sławomira Hinca i p. Daniela Spoczyńskiego przygotowali uroczysty apel. 

 

W piątek 9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym z przypiętymi kotylionami. 

WIZYTA W SŁUPSKIM SCHRONISKU

 

       7 listopada 2018 r. dzieci z grup zerowych pojechały do schroniska dla zwierząt w Słupsku. Powodem wizyty było przekazanie   zebranych darów,  które dzieci systematycznie przynosiły do szkoły.

Po terenie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam o zasadach funkcjonowania schroniska. Dowiedzieliśmy się, że w schronisku obecnie przebywa 130 psów, z których każdy ma swoją- najczęściej smutną historię oraz 30 kotów.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać jednego z mieszkańców schroniska, psa ,,Baksa”.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja i będziemy mogli co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości.

Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

 

Akcja - Dziadku, Babciu - skąd jesteśmy?

"Przeszłość nie jest krainą, którą tak łat­wo opuścić" 

W dniach 7- 23 listopada 2018 r.  w naszej szkole prowadzona będzie akcja

Dziadku, Babciu - skąd jesteśmy?

     O co w niej chodzi?  Po krótce. W roku 1945 zakończyła się II wojna światowa. Okoliczne tereny opuszczała wysiedlana ludność niemiecka. Na zamieszkiwany przez nas dzisiaj obszar napływała stopniowo z różnych terenów ludność polska. Nie rzadko byli to Polacy z terenów przedwojennej Polski, które po roku 1945 znalazły się w granicach ZSRR. Przybywali tu ludzie z Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski oraz innych regionów, a nawet krajów. Zadaniem uczniów jest dotarcie do informacji o dziejach i pochodzeniu swoich przodków. Po zdobyciu takiej wiedzy, każdy uczeń może zaznaczyć miejsce pochodzenia swoich przodków symbolicznym wbiciem pinezki w miejscu z którego oni pochodzą lub pochodzili. Efektem końcowym będzie bogato wypełniona przez nas mapa Polski, ale i zapewne państw sąsiednich. Mapa (dziękuję za jej wykonanie Dominice Jastrzębskiej i Nadii Nemitz) znajduje się w sali lekcyjnej nr 11. Zapraszam do udziału w akcji, a przy okazji ciekawej lekcji rodzinnej historii.

Sławomir Hinca

 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 8A - ROZGRYWKI PAINTBALL

       Ponieważ październikowa pogoda zachęcała do jak najczęstszego korzystania ze świeżego powietrza, klasa 8 a wraz z opiekunami, p. Anną Mikulską i p. Danielem Spoczyńskim, wybrała się na wycieczkę integracyjną do Darżyna, by przeprowadzić między sobą paintbollową bitwę.

 Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie teamu w grupie, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Ubrani w kombinezony, maski ochronne do gry paintball oraz wyposażeni w markery naładowane kulkami wypełnionymi farbą uczniowie, zostali podzieleni na dwa zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą.  Jak się okazało, gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Wybaczono nawet jednemu zawodnikowi zdobycie nie tej, co trzeba, flagi :). Po rozgrywkach z apetytem zjedzono upieczone kiełbaski i niechętnie udano się do szkoły, z myślą, że jeszcze trzeba koniecznie powtórzyć wycieczkę.

Dodatkowe informacje