soneczkoZabawy integracyjne maluchów :) 

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło stronę internetową

dla rodziców dzieci sześcioletnich.

http://www.6latki.men.gov.pl/

 

 

 

 

       19 grudnia był dla społeczności szkolnej wyjątkowy.Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w Jasełkach zorganizowanych przez starszych kolegów. W grupie dzieci 5 i 6- letnich odbyła się wigilia. Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do wspólnego kolędownia, składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Oprócz słodkiego poczęstunku maluchy wykonały pachnące świeczniki z pomarańczy i goździków, które potem zabrały do swoich domów by ozdobic nimi świąteczne stoły.

                                                                                       Wychowawcy 0a i 0b

     8 grudnia uczniowie kl.0a i 0b oraz kl. IIIa i IIIb obejrzeli spektakl ,,Jaś i Małgosia" Jana Brzechwy. Bohaterowie sztuki zabrali młodych widzów do tajemniczego lasu, w którym odkryli smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę -Babę Jagę.

   Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczyła dzieci jak przezwyciężyć własne strachy i przekonania, że zawsze warto wierzyć w siebie.

   Po spektaklu dzieci przywiozły do szkoły kosz- kosz pełen WYOBRAŹNI.

       Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie .          5 grudnia z workiem słodyczy przyjechał również do naszej szkoły.

    Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Za prezenty maluchy odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką.

                                                                                     Wychowawcy klasy 0a i 0b

Dodatkowe informacje