I Wojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej         let

„Zdradzimy wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.

Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia.
Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny,

ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.”

       Tymi słowami, zaczerpniętymi z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów”, kilka dni przed najpiękniejszymi Świętami w całym roku, rozpoczęliśmy I Wojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej ”Let it Snow” w naszej szkole.

Swoich sił można było spróbować w wymagającej recytacji w języku angielskim. Niby tylko wierszyk do powiedzenia, ale ile stresu towarzyszy takiemu wydarzeniu, wiedzą ci, którzy stają oko w oko z publicznością i baczną komisją.

To w tym roku, zainspirowani sukcesami sąsiadujących szkół, odważyliśmy się zorganizować takie wydarzenie u nas. Nasz konkurs nie mógłby jednak mieć miejsca, gdyby nie wspaniali uczestnicy i ich opiekunowie, którzy przybyli do naszej szkoły z pomorskich szkół, wraz ze swoimi nauczycielami. 51 uczestników – to wspaniała frekwencja, za którą dziękujemy. Gościliśmy szkoły z: Kępic, Kobylnicy, Głobina, Żelkowa, Słupska, Niepoględzia, Damnicy, Skórowa, Łupawy i Kończewa.

Po obradach komisji, wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy I-III:

I miejsce: Viktoria Kowalczyk z SP w Kobylnicy

II miejsce: Martyna Ruszała z SP w Łupawie

III miejsce: Marcelina Placha z SP w Potęgowie

wyróżnienie: Lena Wojtaszek z SP w Kobylnicy

klasy IV-VIII:

I miejsce: Martyna Piołunkowska z SP w Potęgowie

II miejsce: Magdalena Nowicka z SP w Kobylnicy

III miejsce: Wiktoria Głowińska z SP w Łupawie

wyróżnienie: Zuzanna Kosiorek z SP nr 3 w Słupsku

Gratulujemy!

Działania organizatorów konkursu „Let it Snow”, wspierane były od początku jego istnienia – czyli od 2016 roku (konkurs na szczeblu gminnym), przez Dyrektora naszej szkoły, oraz  Wójta gminy Potęgowo, p. Dawida Litwina. I w tym roku nie mogło być inaczej – pan Wójt zaszczycił nas objęciem tego wydarzenia patronatem.  Nasz konkurs został także objęty honorowym patronatem pana Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego. Szczególne podziękowania należą się także przewodniczącemu naszej Rady Rodziców, p. Arturowi Małkowi, p. Danielowi Spoczyńskiemu, Jasiowi Mullerowi oraz Hubertowi Szewczykowi, Tymkowi Gołębiewskiemu, p. Weronice Piołunkowskiej wraz z grupa „Ob”, p. Barbarze Krasnoborskiej oraz zespołowi „Dzwoneczki”, p. Bożenie Dąbek wraz z klasą „2b”,  właścicielom „Pałacu pod Bocianim Gniazdem”, firmie „Team Pack” ze Słupska, Delikatesom „Centrum” z Potęgowa, p. Adzie Błaszczyk, p. Sylwii Boetcher, p. Katarzynie Włodarskiej, uczniom klasy VIIa oraz obsłudze naszej szkoły. Dziękujemy także rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w przygotowaniach do tego wydarzenia.

A. Gaffke, K. Materek, M. Tracewicz, M. Klimczyk

Dodatkowe informacje