W tym roku Szkoła Podstawowa w Potęgowie obchodzi jubileusz 75-lecia powstania szkoły oraz 50-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej.

    Wobec obostrzeń sanitarnych i braku możliwości wspólnego obchodzenia wydarzeń rocznicowych podejmujemy działania, które są możliwe do realizacji bez organizowania zgromadzeń. W obecnej sytuacji, możemy podarować Państwu kawałek historii naszej szkoły, naszych osiągnięć oraz portrety ludzi, którzy "tworzyli" potęgowską podstawówkę uwiecznione w filmach. Obchody rocznicowe skłaniają do wpomnień. Kroniki i fotografie mają niezwykłą moc i nie pozwalają zapomnieć o przeszłości wielu pokoleń, które tworzyło wizerunek Szkoły Podstawowej w Potęgowie. 

 75 lat istnienia to „szmat” czasu. Trudno zebrać wspomnienia o wszystkich i wszystkim.

W ostatnim czasie powstały 3 filmy

Zapraszamy do podróży w czasie… 

historiaszkoly

osiagniecia

dyrektorzy

 

 

osiagniecia

sppotegowo1Rok 2020 jest wyjątkowy z kilku względów. Nasz kraj boryka się z pandemią, a Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Potęgowie świętuje swoje 75-lecie. Chcielibyśmy ten wielki jubileusz móc świętować wspólnie z Państwem – naszymi uczniami, absolwentami, pracownikami, rodzicami i wszystkimi, których drogi przecięły się kiedyś z naszą - tu w Szkole,

która od 75-lat jest miejscem, w którym dzieją się magiczne rzeczy. W obecnej sytuacji, możemy podarować Państwu kawałek historii naszych osiągnięć, uwieczniony w filmie.

To są Wasze osiągnięcia, bo to Wy jesteście najważniejsi – wszyscy, którzy razem z nami tworzycie historię tej szkoły każdego dnia. Proszę nam wierzyć, nie łatwo jest ująć 75 lat historii sukcesów szkolnych w najdłuższej nawet prezentacji. Dlatego musieliśmy działać wybiórczo, prezentując przede wszystkim te z nich, które zostały dobrze udokumentowane.

Słowo sukcesy – tak często eksponowane w naszym filmie – ma tak naprawdę dla każdego z nas inne znaczenie. W szkole tryumfy mają wiele twarzy, są spektakularne i wprawiające w zachwyt, ale bywają też takie, na które nikt nie zwraca uwagi, które mogą wydawać się dla osób postronnych błahe, jednak dla ich autorów są przełomowe. Choć o nich wszystkich nie mogliśmy wspomnieć, to ze wszystkich – tych większych i tych mniejszych - jesteśmy dumni i dziękujemy, że od 75 lat codziennie, razem dokonujemy wielkich rzeczy!

Autorka prezentacji – Magdalena Tracewicz

Wystawka poświęcona patronce szkoły Marii Konopnickiej, wykonana przez panie Wiolettę Placha i Aldonę Zganiacz.

        W tym roku Szkoła Podstawowa w Potęgowie obchodzi jubileusz 75-lecia powstania szkoły oraz 50-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. Wobec obostrzeń sanitarnych i braku możliwości wspólnego obchodzenia wydarzeń rocznicowych podejmujemy działania, które są możliwe do realizacji bez organizowania zgromadzeń. Na przełomie sierpnia i września p. Dorota Weiwer zorganizowała wystawę zdjęć ukazujących szkołę w historycznej perspektywie. Pisalismy o tym już wcześniej i ją zobaczyć na szkolnym holu oraz na naszej stronie. Wystawa Dzięki p. Dorocie z pomocą p. Wioletty Placha i p. Aldony Zganiacz odrestaurowana została izba pamięci patronki szkoły - Marii Konopnickiej. Sala pamięci 1 października nauczyciele wychowania fizycznego na czele z p. Tamarą Kaśnicką zorganizowali jubileuszowe biegi na dystansach, które nawiązywały do numeracji szkolnego jubileuszu.Pobiegliśmy!

        Teraz dajemy Państwu prezentację w formie filmu ukazującą historię i współczesność Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Wierzymy, że się Państwu spodoba. Wszystkich, komu nasza szkoła jest bliska serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. W imieniu szkoły miłej podróży do wirtualnej przeszłości życzy jej autor p. Sławomir Hinca oraz p. Barbara Kochańska, która przygotowała film. O kolejnych działaniach z okazji jubileuszu poinformujemy już wkrótce. 

historiaszkoly

  Jubileuszowe biegi!   NA SPORTOWO

UCZCILIŚMY 75 LAT SZKOŁY oraz 50 LAT NADANIA IM.MARII KONOPNICKIEJ

1 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w BIEGACH INDYWIDUALNYCH Z OKAZJI ŚWIETA SZKOŁY.

Wystartowaliśmy o różnych godzinach (8.10-13.25) i na różnych dystansach.

W 10 kategoriach bieg ukończyło w sumie 315 uczniów (BRAWO!!!)

Najmłodsi 4-5latki oraz klasy 0 pokonali na naszej bieżni lekkoatletycznej trasę 50m (przypominając nam, że 50lat temu patronką naszej szkoły została Maria Konopnicka)

Klasy I i II z okazji 75 lat istnienia Szkoły Podstawowej pobiegli na dystansie 75m.

Klasy III i IV przypomniały nam ile ma 1 okrążenie bieżni (250m ).

Klasy V i VI powalczyły na dystansie 500m  (2 okrążenia).

Najdłuższy dystans pokonali dziewczęta i chłopcy z klas VII i VIII tj. 750m (3 okrążenia)

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali symbolicznego cukierka i pamiątkowe medale z okazji Święta Szkoły. Dodatkowo w klasach IV- VIII nagrodziliśmy dyplomem dziewczęta i chłopców za miejsca 1,2,3.

Tego typu wydarzenia sportowe pokazują jak ważny jest ruch i sport, szczególnie na świeżym powietrzu. Jak fajna może być zdrowa rywalizacja i satysfakcja z siebie i wykonanego wysiłku fizycznego! Zachęcam Was do każdej aktywności!

Dziękuję w imieniu swoim, dyrekcji szkoły i wszystkich uczniów za przekazane środki pieniężne przez FUNDACJĘ INICJATYWA W POTĘGOWIE i STUDIO KOSMETYCZNE „STACJA BELLA” W POTĘGOWIE, z których to zakupiono medale pamiątkowe.                                                                      Tamara Kaśnicka

Dodatkowe informacje