Wystawka poświęcona patronce szkoły Marii Konopnickiej, wykonana przez panie Wiolettę Placha i Aldonę Zganiacz.

        W tym roku Szkoła Podstawowa w Potęgowie obchodzi jubileusz 75-lecia powstania szkoły oraz 50-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. Wobec obostrzeń sanitarnych i braku możliwości wspólnego obchodzenia wydarzeń rocznicowych podejmujemy działania, które są możliwe do realizacji bez organizowania zgromadzeń. Na przełomie sierpnia i września p. Dorota Weiwer zorganizowała wystawę zdjęć ukazujących szkołę w historycznej perspektywie. Pisalismy o tym już wcześniej i ją zobaczyć na szkolnym holu oraz na naszej stronie. Wystawa Dzięki p. Dorocie z pomocą p. Wioletty Placha i p. Aldony Zganiacz odrestaurowana została izba pamięci patronki szkoły - Marii Konopnickiej. Sala pamięci 1 października nauczyciele wychowania fizycznego na czele z p. Tamarą Kaśnicką zorganizowali jubileuszowe biegi na dystansach, które nawiązywały do numeracji szkolnego jubileuszu.Pobiegliśmy!

        Teraz dajemy Państwu prezentację w formie filmu ukazującą historię i współczesność Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Wierzymy, że się Państwu spodoba. Wszystkich, komu nasza szkoła jest bliska serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. W imieniu szkoły miłej podróży do wirtualnej przeszłości życzy jej autor p. Sławomir Hinca oraz p. Barbara Kochańska, która przygotowała film. O kolejnych działaniach z okazji jubileuszu poinformujemy już wkrótce. 

historiaszkoly

  Jubileuszowe biegi!   NA SPORTOWO

UCZCILIŚMY 75 LAT SZKOŁY oraz 50 LAT NADANIA IM.MARII KONOPNICKIEJ

1 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w BIEGACH INDYWIDUALNYCH Z OKAZJI ŚWIETA SZKOŁY.

Wystartowaliśmy o różnych godzinach (8.10-13.25) i na różnych dystansach.

W 10 kategoriach bieg ukończyło w sumie 315 uczniów (BRAWO!!!)

Najmłodsi 4-5latki oraz klasy 0 pokonali na naszej bieżni lekkoatletycznej trasę 50m (przypominając nam, że 50lat temu patronką naszej szkoły została Maria Konopnicka)

Klasy I i II z okazji 75 lat istnienia Szkoły Podstawowej pobiegli na dystansie 75m.

Klasy III i IV przypomniały nam ile ma 1 okrążenie bieżni (250m ).

Klasy V i VI powalczyły na dystansie 500m  (2 okrążenia).

Najdłuższy dystans pokonali dziewczęta i chłopcy z klas VII i VIII tj. 750m (3 okrążenia)

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali symbolicznego cukierka i pamiątkowe medale z okazji Święta Szkoły. Dodatkowo w klasach IV- VIII nagrodziliśmy dyplomem dziewczęta i chłopców za miejsca 1,2,3.

Tego typu wydarzenia sportowe pokazują jak ważny jest ruch i sport, szczególnie na świeżym powietrzu. Jak fajna może być zdrowa rywalizacja i satysfakcja z siebie i wykonanego wysiłku fizycznego! Zachęcam Was do każdej aktywności!

Dziękuję w imieniu swoim, dyrekcji szkoły i wszystkich uczniów za przekazane środki pieniężne przez FUNDACJĘ INICJATYWA W POTĘGOWIE i STUDIO KOSMETYCZNE „STACJA BELLA” W POTĘGOWIE, z których to zakupiono medale pamiątkowe.                                                                      Tamara Kaśnicka

       W tym roku szkolnym obchodzimy w naszej szkole 50lecie nadania imienia Marii Konopnickiej.  Jednym z działań było utworzenie kącika patrona. Nasi uczniowie, nauczyciele i wszyscy odwiedzający naszą szkołę mają okazję przenieść się do czasów Marii Konopnickiej, poznać jej życiorys, zobaczyć wystrój salonu oraz warsztat jej pracy wraz ze znanymi jej utworami. Kącik patronki oraz prezentację o M. Konopnickiej przygotowały Wioletta Placha, Aldona Zganiacz oraz Dorota Weiwer. 

konopnicka

 

Jubileusz 75-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Potęgowie

oraz 50-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej

 

   Rok szkolny 2020/2021 jest rokiem obchodów 75- lecia istnienia naszej placówki. Z uwagi na niecodzienną sytuację w kraju związaną z zagrożeniem epidemicznym, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Uczniów, Pracowników,  Absolwentów oraz Przyjaciół, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły obchodów 75 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie. 

   Jest to dla nas niezwykle przykra sytuacja, gdyż nie możemy bezpośrednio świętować tego Jubileuszu z Przyjaciółmi i Sympatykami SP. Dbałość o bezpieczeństwo sprawiła, że postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie i dzielić się z Państwem podejmowanymi inicjatywami interaktywnie. Zachęcamy do zapoznania się z opracowanymi publikacjami. Pozwolą one upamiętnić obchody 75-lecia funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie.

dyrektor szkoły Leszek Domaszk

Na początek, na holu głównym w naszej szkole, p. D. Weiwer przygotowała wystawę kilku zdjęć związanych z historią naszej szkoły.

 

Dodatkowe informacje