Szanowni Państwo,

          Gmina Potęgowo wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potęgowie przystąpiła do realizacji projektu „Otwórz się na pomoc" .

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja Młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi uzależnień dzieci od alkoholu. Alkoholizm to choroba, która dotyka ludzi niezależnie od statusu materialnego, miejsca zamieszkania czy wieku. Konsekwencje uzależnienia odczuwają całe rodziny. Dlatego tak ważne jest wsparcie, jakie możemy dać na poziomie lokalnym.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który staje się grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnienia alkoholowego.

Uzupełnieniem filmu są prawdziwe relacje rodziców zmagających się z niepokojącym zachowaniem swoich pociech.

 

LINK SŁUŻĄCY DO KOMUNIKACJI:

(Gra i historie opowiedziane przez rodziców i nastolatków)

https://gp24.pl/gmina-potegowo-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re

"Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Głównym projektodawcą jest Fundacja Orange, która dąży do tego aby wszystkie szkoły w Polsce mogły zostać objęte bezpłatnymi szkoleniami w ramach tego projektu.
 
Projekt jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 
Istotą projektu jest przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń z lepszego wykorzystania nowych technologii, e-zasobów i aktywizujących metod nauczania w edukacji dzieci i młodzieży. W czasie pandemii są to szkolenia on-line. Podczas bezpłatnych szkoleń, uczestnicy szkoleń podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych (w tym na platformie e-podreczniki.pl), a także rozwiną  kompetencje metodyczne w zakresie korzystania  z aktywnych metod nauczania,  w szczególności z metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) np. odwrócona lekcja czy web-quest. Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczyciele po ukończeniu szkolenia „Lekcja:Enter!” będą częściej sięgać do aplikacji, portali (także e podręczniki) i wykorzystywać je na lekcjach, jednocześnie stosując aktywizujące metody nauczania.
 
Nasza Placówka  rekrutuje w trybie ciągłym do projektu
„LEKCJA:ENTER”- darmowe szkolenia TIK dla nauczycieli w ramach II edycji w województwie pomorskim oraz kujawsko-pomorskim.
 
Szczegóły rekrutacji nauczycieli:
 
Strona główna "Lekcji: Enter": https://lekcjaenter.pl 

szkoleniadlanauczycieli

Terminy i szczegółowe informacje dotyczące szkoleń znajdują się na stronie wydarzenia: Darmowe szkolenia online dla nauczycieli

Dodatkowe informacje