tytu kroniki
napiskronika

„Ocalić od zapomnienia i przekazać dla potomnych”

   Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie jest prowadzenie kroniki szkolnej. Gromadzone są w niej sprawozdania z uroczystości szkolnych, wydarzeń i spotkań z ciekawymi ludźmi. Umieszczane są zdjęcia uczniów i nauczycieli biorących udział w opisywanych wydarzeniach.

     Przez wszystkie lata swojej działalności  nasza szkoła  przeszła bardzo duże  zmiany. W ostatnich latach było to wyposażenie wszystkich klas w komputery, zainstalowanie bezprzewodowego Internetu, wprowadzenie dziennika elektronicznego i tablic interaktywnych do codziennej pracy,  umieszczenie na holu głównym szkoły monitora i uruchomienie wirtualnej gazetki szkolnej.

     W roku szkolnym 2019/2020 kronika szkolna przybrała postać elektroniczną. Dzięki temu stanie się ona bardziej dostępna dla szerszego grona odbiorców. Informacje, które są w niej umieszczane pochodzą ze strony internetowej naszej szkoły,

    Niniejsza kronika internetowa będzie swoistym przewodnikiem po życiu naszej szkoły Zamieszczane zdjęcia zostały wykonane przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Miejsce to istnieje ku pamięci naszej i naszych potomnych, abyśmy w każdej chwili, niezależnie od miejsca, w które rzuci nas los, mogli powrócić do starych lat, do naszej szkoły, z całym jej niepowtarzalnym kolorytem.

Mamy nadzieję, że będziecie tu częstymi gośćmi. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Dodatkowe informacje