Akcja – kup i wspomóż Samorząd Uczniowski

            Obiecaliśmy podjąć się zbiórki funduszy na szkolny radiowęzeł oraz strefę ciszy. Niebawem powstanie stoisko z różnościami, które będzie mógł kupić każdy: uczeń, nauczyciel, rodzic... Stoisko będzie otwarte od poniedziałku do piątku, na dwóch długich przerwach. Informację o zebranych funduszach, będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej.

 Obecnie, dzięki wsparciu Rodziców, oraz przewodniczącego Rady Rodziców, p. Artura Małka, powstają cuda, które mogą znaleźć się w Waszym posiadaniu. Jeśli macie pomysły, w jaki inny sposób można zebrać tą niemałą kwotę, piszcie i wrzucajcie swoje pomysły do naszej Skrzyni Dobrych Pomysłów.

Jeśli macie ochotę, na tworzenie fajnych rzeczy i zechcecie przekazać je na stoisko, to czekamy! Możecie tworzyć z wychowawcą, bądź z rodziną. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą, radiowęzeł i strefa ciszy, powstaną w tym roku szkolnym. :)

A. Gaffke

    24 września 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie SU. Jesteśmy pełni zapału i determinacji. Podjęliśmy pierwsze decyzje w ramach realizacji programu wyborczego Przewodniczącego SU Szymona Barana, oraz wzięto pod uwagę ambitną propozycję, która wybrzmiała podczas prezentacji kandydatów. Decyzja o formie realizacji dwóch ciekawych inicjatyw, poprzedziły uprzednie rozmowy i ustalenia z Dyrekcją naszej szkoły. Klamka zapadła. Zrobimy wszystko aby doprowadzić do zebrania funduszy na „Szkolny Radiowęzeł” oraz stworzenie „Strefy ciszy i relaksu”. Koszt obydwu przedsięwzięć będzie wysoki (około 10 tysięcy złotych), jednak nie bierzemy pod uwagę porażki. Na spotkaniu podliczono budżet SU z poprzedniego roku szkolnego i dzięki zaradności poprzedniego zarządu, na naszym uczniowskim koncie widnieje już kwota 1200 zł:)

Poniżej krótko, lecz treściwie, przedstawiamy zalety naszej priorytetowej akcji.

Korzyści dla Nas:

1) Radiowęzeł   radiowze  – wyselekcjonowana muzyka na długich przerwach, ciekawe ogłoszenia i komunikaty, być może uda się stworzyć własne szkolne radio? Z pewnością zamiast hałasu, będziemy śpiewać. :)

2) Strefa ciszy i relaksu cisza  – koniec z szukaniem spokoju w zakamarkach szkolnego budynku. Stoliki, krzesła, miejsce na wytchnienie w czasie przerwy... to realne!

Podjęliśmy pierwsze kroki w ramach zbiórki funduszy, ale o tym niebawem...

Jeśli macie ciekawe pomysły na zbiórkę potrzebnych pieniędzy, piszcie i wrzucajcie je do naszej Szkolnej Skrzyni Dobrych Pomysłów, która pojawi się na terenie naszej szkoły lada dzień.

O każdej zarobionej złotówce będziemy informować Was na bieżąco na naszej szkolnej stronie www.

opiekun SU: A. Gaffke

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          Dnia 18.09.2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. W tym roku szkolnym nasi kandydaci wyjątkowo zaskoczyli nas ciekawymi i przemyślanymi propozycjami swoich programów wyborczych. Ekologia, pomoc koleżeńska, akcja „książka za książkę”, radiowęzeł szkolny, strefa ciszy – takie propozycje naszych kandydatów, cieszyły się dużym poparciem społeczności uczniowskiej, a także mile zaskoczyły grono pedagogiczne. Jesteśmy dumni z takiej postawy naszego młodego pokolenia.

Kandydaci doskonale poradzili sobie z tremą i profesjonalnie zaprezentowali się na forum. Były oklaski i uśmiech wśród publiczności. Z dziesięciu kandydujących uczniów szczególnie wyróżnił się uczeń klasy VIIIb SP, Szymon Baran, który genialnie przedstawił swój program wyborczy. Wsparciem Szymona byli koledzy i koleżanki z klasy, którzy przygotowali plakaty z najważniejszymi hasłami programu Szymona.

 Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

                                Przewodniczący SU: SZYMON BARAN kl. VIIIb

                                 Zastępcy przewodniczącego: * Jan Müller kl. VIIa

                                                                                   * Kaja Wyrostkiewicz kl. Vb

Gratulujemy zwycięzcom! Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do pierwszej trójki, wchodzą w skład Samorządu Uczniowskiego, i uczestniczą w zebraniach SU realizując te propozycje, które cieszyły się największym uznaniem. Życzymy samych sukcesów. :)

opiekun SU - p. A. Gaffke

Dodatkowe informacje