W tym roku Szkoła Podstawowa w Potęgowie obchodzi jubileusz 75-lecia powstania szkoły oraz 50-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. Wobec obostrzeń sanitarnych i braku możliwości wspólnego obchodzenia wydarzeń rocznicowych podejmujemy działania, które są możliwe do realizacji bez organizowania zgromadzeń. Na przełomie sierpnia i września p. Dorota Weiwer zorganizowała wystawę zdjęć ukazujących szkołę w historycznej perspektywie. Pisalismy o tym już wcześniej i ją zobaczyć na szkolnym holu oraz na naszej stronie. Wystawa Dzięki p. Dorocie z pomocą p. Wioletty Placha i p. Aldony Zganiacz odrestaurowana została izba pamięci patronki szkoły - Marii Konopnickiej. Sala pamięci 1 października nauczyciele wychowania fizycznego na czele z p. Tamarą Kaśnicką zorganizowali jubileuszowe biegi na dystansach, które nawiązywały do numeracji szkolnego jubileuszu.Pobiegliśmy!

        Teraz dajemy Państwu prezentację w formie filmu ukazującą historię i współczesność Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Wierzymy, że się Państwu spodoba. Wszystkich, komu nasza szkoła jest bliska serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. W imieniu szkoły miłej podróży do wirtualnej przeszłości życzy jej autor p. Sławomir Hinca oraz p. Barbara Kochańska, która przygotowała film. O kolejnych działaniach z okazji jubileuszu poinformujemy już wkrótce. 

historiaszkoly

Dodatkowe informacje