W tym roku Szkoła Podstawowa w Potęgowie obchodzi jubileusz 75-lecia powstania szkoły oraz 50-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej.

    Wobec obostrzeń sanitarnych i braku możliwości wspólnego obchodzenia wydarzeń rocznicowych podejmujemy działania, które są możliwe do realizacji bez organizowania zgromadzeń. W obecnej sytuacji, możemy podarować Państwu kawałek historii naszej szkoły, naszych osiągnięć oraz portrety ludzi, którzy "tworzyli" potęgowską podstawówkę uwiecznione w filmach. Obchody rocznicowe skłaniają do wpomnień. Kroniki i fotografie mają niezwykłą moc i nie pozwalają zapomnieć o przeszłości wielu pokoleń, które tworzyło wizerunek Szkoły Podstawowej w Potęgowie. 

 75 lat istnienia to „szmat” czasu. Trudno zebrać wspomnienia o wszystkich i wszystkim.

W ostatnim czasie powstały 3 filmy

Zapraszamy do podróży w czasie… 

historiaszkoly

osiagniecia

dyrektorzy

 

Dodatkowe informacje