osiagniecia

sppotegowo1Rok 2020 jest wyjątkowy z kilku względów. Nasz kraj boryka się z pandemią, a Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Potęgowie świętuje swoje 75-lecie. Chcielibyśmy ten wielki jubileusz móc świętować wspólnie z Państwem – naszymi uczniami, absolwentami, pracownikami, rodzicami i wszystkimi, których drogi przecięły się kiedyś z naszą - tu w Szkole,

która od 75-lat jest miejscem, w którym dzieją się magiczne rzeczy. W obecnej sytuacji, możemy podarować Państwu kawałek historii naszych osiągnięć, uwieczniony w filmie.

To są Wasze osiągnięcia, bo to Wy jesteście najważniejsi – wszyscy, którzy razem z nami tworzycie historię tej szkoły każdego dnia. Proszę nam wierzyć, nie łatwo jest ująć 75 lat historii sukcesów szkolnych w najdłuższej nawet prezentacji. Dlatego musieliśmy działać wybiórczo, prezentując przede wszystkim te z nich, które zostały dobrze udokumentowane.

Słowo sukcesy – tak często eksponowane w naszym filmie – ma tak naprawdę dla każdego z nas inne znaczenie. W szkole tryumfy mają wiele twarzy, są spektakularne i wprawiające w zachwyt, ale bywają też takie, na które nikt nie zwraca uwagi, które mogą wydawać się dla osób postronnych błahe, jednak dla ich autorów są przełomowe. Choć o nich wszystkich nie mogliśmy wspomnieć, to ze wszystkich – tych większych i tych mniejszych - jesteśmy dumni i dziękujemy, że od 75 lat codziennie, razem dokonujemy wielkich rzeczy!

Autorka prezentacji – Magdalena Tracewicz

Dodatkowe informacje