Krótko mówiąc, wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę zadowolenie uczniów. W Centrum, które znajduje się w Warszawie, można było oglądać, podziwiać, a przede wszystkim doświadczać samemu różnych rzeczy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, w zależności od swoich zainteresowań. Ponadto uczniowie byli podzieleni na trzy grupy, które miały oddzielne zajęcia poświęcone robotyce, fizyce i astronomii. Na robotyce dowiedzieliśmy się,  jak się programuje rzeczy w 3D, aby potem można było je wydrukować w specjalnej drukarce. Na zajęciach fizycznych poznaliśmy działanie oraz zastosowanie hologramów.Trzecia grupa mogła odpocząć oglądając niesamowite seanse w planetarium.

Każda minuta spędzona w Centrum Kopernika to nowe wiadomości, które na pewno przydadzą nam się w przyszłości. Moim zdaniem była to jedna z lepszych wycieczek organizowanych dotychczas.

Piotr Fitowski

Dodatkowe informacje