VII spotkanie z cyklu "WIECZNIE ŻYWI"

w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku

     Listopad to miesiąc wspomnień i zadumy. Czas kiedy szczególnie pamiętamy o tych, którzy byli nam bliscy, a niestety już nie ma ich wśród nas.

     17 listopada uczniowie klas III naszego gimnazjum zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, gdzie odbyła się już siódma edycja uroczystości "Wiecznie Żywi". Młodzież ZSA w przepięknej scenerii, w blasku świec, w montażu słowno – muzycznym uczciła pamięć m.in. K.K. Baczyńskiego, Leonarda Cohena, Ryszarda Riedla, Johna Lenona i wielu innych osób znanych, lubianych, których twórczość na stałe wpisała się w naszą historię. Cała uroczystość została przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego, panią Agnieszkę Kwaśniewską-Sudę, 2 utwory nieżyjących już artystów wykonała też nasza uczennica Nikola Kędra, która za swój występ zebrała gromkie brawa. Całą uroczystość prowadził były uczeń naszego gimnazjum Damian Gafka.  Uroczystość dostarczyła uczniom wielu wzruszeń i pokazała, że warto pozostawić po sobie „coś” dla potomnych.Na koniec uczniowie obejrzeli film promujący szkołę, ZSA. Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia gimnazjaliści zostali poczęstowani pysznymi, zdrowymi jabłkami.

   W oczekiwaniu na uroczystość gimnazjaliści wzięli udział w lekcjach: chemii i geodezji, prowadzonych przez nauczycieli ZSA,  w ramach preorientacji zawodowej.

Tego dnia na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Po zwiedzeniu ZUS-u, zostali zapoznani z pakietem świadczeń społecznych oferowanych przez ZUS i z możliwościami zatrudnienia się w takiej instytucji w przyszłości.

18 listopada 2016 r.  uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili jedyny zakład w Polsce produkujący odzież i akcesoria dla służb mundurowych, czyli NFM w Lęborku.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZABYTEK SMARTFONEM UJĘTY”

Dyrektor I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku zaprasza wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

Zabytek smartfonem ujęty”.

Jedyne co uczniowie muszą zrobić to:

      1. Wykonać ciekawe zdjęcie smartfonem lub innym dowolnym urządzeniem.
      2. Nadać tytuł swojej fotografii.
      3. Podać miejsce i datę wykonania zdjęcia.
      4. Podać swoje imię, nazwisko, nazwę szkoły i klasę, adres e-mail i telefon do kontaktu.
      5. Przekazać swoje dzieło do p. Joanny Leśniak do sali nr 20.

Jury będzie zwracało uwagę nie tylko na jakość zdjęcia, ale również na pomysłowość wykonania.  

Masz stary telefon lub aparat? Nie odkładaj go – fotografuj i wygraj nowy sprzęt.

Regulamin konkursu i szczegóły u p. J Leśniak

Patroni konkursu:

Akademicka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku.

sponsor

Dziekan Wydziału Zarządzania i Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Gospodarki                                w Bydgoszczy

sponsor1

Patronat medialny:

Radio FAMA Słupsk

     W piątek uczniowie klas I gimnazjum wybrali się na wycieczkę   do Słupska. W programie było zwiedzanie Muzeum Pomorza Środkowego, Kościoła św. Jacka i seans w kinie Rejs.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich. Pierwotnie była to budowla gotycka. W 1507 roku książę Bogusław X przebudował ją i rozbudował w stylu renesansowym. W zamku obejrzeliśmy wystawę przedmiotów pochodzących z czasów Bogusława X i jego córki Anny de Croy. W salach wyeksponowane były plany miasta, widokówki, insygnia władzy, dawne dokumenty oraz przedmioty związane z życiem codziennym i funkcjonowaniem miasta. Zwieńczeniem wizyty w Zamku była pokaźna kolekcja obrazów Witkacego.
Następnie udaliśmy się do Kościoła św. Jacka, który został wybudowany w okresie średniowiecznym przez jednego z książąt pomorskich. W kościele powitał nas Pan, ogromny pasjonat tej świątyni, który opowiedział nam historię kościoła, a potem odkrył przed nami podziemia i mogliśmy do nich zejść. Po ekscytującej wizycie wśród „duchów przeszłości” wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego . I jakby tego było mało mogliśmy poznać budowę tego wspaniałego i ogromnego instrumentu. .
 Była to wspaniała lekcja historii, jednak po tak dużej dawce wiedzy fajnie było obejrzeć „lekki i przyjemny” film.

Przypominamy !!!

OGŁOSZENIE

DO UCZNIÓW KLAS IV – VI SP  

i KLAS I - III GIMNAZJUM

oraz wychowawców klas

SU ogłosił we wrześniu 2014 r. całoroczny konkurs na najlepszą klasę w szkole

rusza Liga Galowo – Kolorowa :)

Regulamin Ligi galowo - kolorowej

ORGANIZATORZY: 1. Samorząd Uczniowski SP i GIMNAZJUM w Potęgowie.    

UCZESTNICY: wszystkie klasy IV – VI SP i Gimnazjum wraz z wychowawcami.

CEL IMPREZY: 1. Zaangażowanie w życie szkoły całej klasy i wychowawców.

2.Integracja klasy i wychowawcy. 3. Dobra zabawa, wspieranie siebie i eksponowanie pomysłowości, lojalności i współpracy. 4. Wyłonienie najlepszej klasy.

TERMIN REALIZACJI:   CAŁY ROK SZKOLNY ( 5 etapów )

  • etap 1 - październik – galowy strój z okazji DEN ( w dniu odbywania apelu – 10 października )
  • etap 2 - grudzień –   czapki mikołajowe z okazji Mikołajek ( 5 grudnia )
  • etap 3 - luty –   czerwony akcent stroju, najlepiej koszulka, bluza itp. z okazji Walentynek ( 17 lutego )
  • etap 4 - marzec –   zielony akcent stroju, najlepiej koszulka, bluza itp. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny ( 20 marca )
  • etap 5 - maj –   galowy strój z okazji Świąt 1 – 3 maja ( w dniu odbywania apelu )

WAŻNE!!!

  • PRZEDSTAWICIELE SU BĘDĄ PRZYPOMINALI KLASOM O ZBLIŻAJĄCYM SIĘ TERMINIE LIGI GALOWO – KOLOROWEJ....
  • W RAZIE ZMIANY W/W TERMINÓW INFORMACJA TAKA ZOSTANIE OGŁOSZONA...
  • W DNIU DANEGO ETAPU PRZEDSTAWICIELE SU BĘDĄ LICZYLI W KAŻDEJ KLASIE OSOBY PRZEBRANE, A NASTĘPNIE ZAPISYWALI WYNIKI...
  • W KONKURSIE LIGI BIORĄ UDZIAŁ WSZYSTKIE KLASY WRAZ Z WYCHOWAWCAMI...
  • NAJLEPSZA KLASA W SZKOLE ZOSTANIE NAGRODZONA W CZERWCU....:)                            

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. 24 października 2014 r. zorganizowano dla uczniów klasy II gimnazjum warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia prowadzili ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Lęborku. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy zajęć mieli szansę poznać zasady postępowania po wypadku (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacja czynności życiowych, opanowanie poważnych krwotoków) oraz używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy.

Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności nie pójdą na marne.

Dodatkowe informacje