Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole!

      Od kilku lat 25  listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Obchody tego dnia pod hasłem ,,Wszystkie Misie nasze są’’ w naszej szkole zorganizowała pani z biblioteki szkolnej.

Uroczystość rozpoczęto od przemarszu szkolnymi korytarzami, na których dzieci zaprezentowały  kolorowe nakrycia głowy, misiowe emblematy oraz swoje przytulanki-misie. Dzieci-,,Misie” pokonywały przeszkody, rywalizowały w konkurencjach sportowych, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, smakowały pszczeli miód. Wszyscy uczniowie, panie i zaproszeni goście z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w  powierzonych zadaniach świetnie się przy tym bawiąc.

Wszystkim nauczycielkom oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tej uroczystości.

                                                                                              Dorota Weiwer

     Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. Uroczystość odbyła się  7 listopada w obecności zaproszonych gości Pana Dyrektora Leszka Domaszka i Pani  w-ce Dyrektor Agnieszki Fitowskiej. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki, prowadzili ożywioną dyskusję na temat zachowania się w bibliotece oraz poszanowania książek. Zapoznali się z zasadami i regulaminem biblioteki szkolnej. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Mam nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał naszą bibliotekę.

                                                                           Dorota Weiwer

 Biblioteka szkolna wraz z uczniami klas nauczania zintegrowanego wzięła udział w konkursie edukacyjnym ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, podczas którego najmłodsi poznali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej ,,Gang Słodziaków” oraz brali udział w zabawach i konkursach. Atmosfera  podczas spotkania była niesamowita! Wszystkim nauczycielom i uczniom  nauczania zintegrowanego serdecznie dziękuje za zaangażowanie i udział w konkursie.

                                                                                  Dorota Weiwer

Spotkanie autorskie z Jolantą Nitkowską-Węglarz

            27 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej   mieliśmy zaszczyt gościć słupską pisarkę, najpopularniejszą autorkę baśni pomorskich, dziennikarkę, pasjonatkę naszego regionu panią Jolantę Nitkowską-Węglarz. Pani Jolanta wydała 26 książek, m.in. „Baśnie regionu słupskiego”, „Tajemnicze Pomorze”.

            Pisarka przybliżyła uczniom klas IV, V i VI  SP swoją biografię, twórczość, warsztat pracy. Uczniowie mieli możliwość  zakupu z dedykacją najnowszej książki pani Joli,  pt. „Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku”. To zbiór morskich legend ozdobionych pięknymi ilustracjami uczniów Liceum Plastycznego im. S.I.Witkiewicza w Słupsku. Uczniowie zadawali autorce wiele zaskakujących pytań, na które pisarka odpowiadała z  wielkim poczuciem humoru.

            Spotkanie było dla nas niezwykłym przeżyciem.

Dziękujemy pani Jolancie Nitkowskiej – Węglarz, że przybliżyła nam historię Pomorza, której nie znaliśmy.

                                                                       Opiekunowie: Dorota Weiwer, Mateusz Błażejewski 

Dodatkowe informacje