Zwiedzamy Słupsk, odwiedzamy Schronisko dla Zwierząt

Uczniowie klas IVa i Vb SP  wraz z opiekunami p. Anną  Jagielską i Joanną Leśniak wybrali się na wycieczkę do Słupska.

W pierwszej części wycieczki korzystając z pięknej pogody p. Anna Jagielska przeprowadziła zajęcia terenowe, które miały na celu poznanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta. Uczniowie   planowali trasę zwiedzania najciekawszych miejsc w centrum Słupska,  przy pomocy kompasów określali kierunki i  ćwiczyli orientowanie mapy. Z zapałem, z mapami w dłoniach oprowadzili naszą grupę   po mieście i ... bezbłędnie trafili do autobusu, który zawiózł nas do Schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Wyjazd do schroniska był ukoronowaniem akcji zbierania darów na rzecz zwierząt "Nakarm Burka".  W czasie wizyty młodzież przekazała zgromadzoną karmę (kilkanaście kilogramów!!),  koce oraz pieniądze w kwocie 210  zł pochodzące ze zbiórki szkolnej.

Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem schroniska, dowiedzieli się wszystkiego o zasadach adopcji zwierząt, oraz o tym jak właściwie opiekować się swoimi podopiecznymi. Dowiedzieli się również jak można zostać wolontariuszem i pomóc zwierzętom choćby zabraniem ich na spacer.

Była to na pewno pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta i pokazała, że losy bezdomnych zwierząt nie są nam obojętne.

Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom którzy aktywnie  włączyli się w akcję wspomagania bezdomnych zwierząt  bardzo dziękujemy!!!

 J. Leśniak

Dodatkowe informacje