Pierwsze miejsce dla SP Potęgowo w Gdańsku!

Wyniki regionalnego projektu edukacyjnego „Trudne powroty, ciężkie wybory – losy polskich żołnierzy walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie”

O

      W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z pomorskich szkół uczestniczyli w projekcie edukacyjnym organizowanym przez IPN poświęconym losom polskich żołnierzy, którzy walczyli w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Głównym zadaniem było odnalezienie i jak najciekawsze upamiętnienie weterana. W naszej szkole uczniowie zajęli się postacią śp. Ignacego Moskalonka.  Blisko półroczna działalność  naszych uczniów – Huberta Szewczyka, Franciszka Wekwerta, Hieronima Wenty i Maksymiliana Habzy została doceniona - nasza grupa projektowa została sklasyfikowana na I miejscu. Efekty pracy uczniów zostały ocenione przez trzyosobową komisję, której członkami byli: dr hab. prof. UG Piotr Niwiński, Agnieszka Wszałek, Artur Chomicz.  

WYNIKI KONKURSU

I miejsce

Szkoła Podstawowa w Potęgowie
Skład: Hieronim Wenta, Hubert Szewczyk, Franciszek Wekwert, Maksymilian Habza
Opiekun: Sławomir Hinca

II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 69 im. generała Stanisława Sosabowskiego w Gdańsku
Skład: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewig, Jakub Dróżka, Dominik Gołuński
Opiekun: Urszula Łuszcz

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumii
Skład: Krystian Kleczkowski, Michał Liberacki, Bartłomiej Urbaniak, Dominik Trzciński
Opiekun: Teresa Brunath

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa w Goręczynie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsku

Oficjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu.

 

Opiekun projektu – Sławomir Hinca

 

Dodatkowe informacje