oselogo

Do naszej szkoły dotarł e-mail następującej treści:

Szkoła Podstawowa w Potęgowie

została laureatem konkursu „#OSEWyzwanie".

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, składające się m.in. z 16 laptopów.

     Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna, przysłanie przygotowanej specjalnie na konkurs pracy plastycznej pt. „Smart szkoła” oraz zgłoszenie nauczyciela do  OSE Hero oraz udział w CodeWeek (Europejskim Tygodniu Kodowania).

       Nasza szkoła spełniła wszystkie warunki konkursowe. Szkoła została zgłoszona do projektu OSE (wkrótce zostaniemy podłączeni do szybkiego i bezpłatnego Internetu ze światłowodu) i programu mLegitymacja szkolna (uczniowie w naszej szkole oprócz legitymacji tradycyjnej – papierowej, będą mogli okazywać się legitymacją elektroniczną w swoim smartfonie). Nasi uczniowie wykonali również kilka prac plastycznych ( pod kierunkiem p. Weroniki Piołunkowskiej i p. Daniela Spoczyńskiego) pt. „Smart szkoła”. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę. Wybrana i wysłana została praca uczennicy Weroniki Szybut z 5 b. Zgłosiliśmy do OSE Hero – panią Barbarę Kochańską, nauczyciela zajmującego się technologiami informacyjnymi w naszej szkole oraz bierzemy udział w CodeWeek – tygodniu kodowania.

Teraz czekamy na odbiór nagrody, którą otrzymamy w roku szkolnym 2019/2020 według zapewnień organizatora.

To kolejny krok do unowocześnienia naszej szkoły, co jest od lat naszym wielkim celem.

dyrektor Leszek Domaszk

praca konkursowa

smartszkola

Dodatkowe informacje