„Sprzątanie Świata” to polska edycja międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W naszym kraju „Sprzątanie Świata” zainicjowała w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju.
    
Celem akcji jest promowanie ochrony środowiska, czyli zachęcenie do dbania o środowisko i racjonalnego gospodarowania odpadami.

 My również bierzemy
aktywny udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły pięknie wysprzątali miejscowości, w których mieszkają. Po cięzkiej pracy był czas na odpoczynek przy ognisku.

 

 

Dodatkowe informacje