NASI UCZNIOWIE KALIGRAFUJĄ NA MEDAL

,,Kaligrafia była sztuką, w którą angażowało się całe ciało; czynnością, w trakcie której pędzelek i ramię musiały tworzyć niepodzielną całość; tańcem, w którym nierozwiązalnym węzłem połączone były ze sobą wszystkie elementy: atrament, papier, pędzelek, ręka, nadgarstek, ramię, tors, głowa, umysł, dusza, próżnia i... pełnia! To niemal jak sztuka wojenna - wymaga ogromnej samokontroli i jest zarezerwowana dla ludzi wykształconych, rycerzy pędzla’’.

José Frèches 

         III Wojewódzki Konkurs Pięknego Pisania w Damnicy, który odbył się 30 maja tego roku,  przyniósł naszym uczniom kolejne zwycięstwo. Tytuł laureata  i I miejsce w tym konkursie zdobył Filip Siniawski, uczeń klasy 8 b, którego charakter pisma już po raz kolejny zachwycił jury. Dostrzeżono i nagrodzono również pismo naszych uczennic: Dominiki Jastrzębskiej z 8 a, która zajęła 5 miejsce oraz otrzymała tytuł finalistki i Julii Pytkowskiej z 7 b, która zajęła 6 miejsce i także otrzymała tytuł finalistki.

Uczniom, rodzicom i nauczycielom języka polskiego gratulujemy.

                                                    Anna Mikulska

Dodatkowe informacje