Pobijamy rekord w czytaniu książek ! Ogólnopolska akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam"
 
       Dnia 7 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 uczniowie potęgowskiej podstawówki  wraz z przedszkolakami przystąpili do akcji propagowania czytelnictwa oraz  jednoczesnego bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie.
W amfiteatrze zgromadziła się cała szkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi. Dla wszystkich uczestników została stworzona okazja poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach na łonie natury. Na kocach, poduszkach, na zielonej trawce uczestnicy oddawali się lekturze.Wszyscy razem stworzyli niezwykłe barwy i radosny happening. Na finał, jako dodatkowe przedsięwzięcie dorośli przeczytali książkę ,,O Kamilu, który patrzy rękami" Tomasza Małkowskiego.Happeningiem czytelniczym uczniowie i społeczność wpisała się w ogólnopolskie bicie rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. Wszystkim uczestnikom czytelniczego happeningu serdecznie dziękuję za przybycie, stworzenie niepowtarzalnej atmosfery a koleżankom i kolegom za pomoc w przeprowadzeniu i organizacji imprezy.
 
Dorota Weiwer

Dodatkowe informacje