letIII Gminny Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej ”Let it snow”

„Zdradzimy wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia.
Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości
.”

Tymi słowami, zaczerpniętymi z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów”, kilka dni przed najpiękniejszymi Świętami w całym roku, rozpoczęliśmy III Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej ”Let it Snow” w Szkole Podstawowej w Potęgowie.

       W tym roku w naszym konkursie wzięło udział 30 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Tym razem swoich sił można było spróbować w wymagającej sztuce recytowania oraz śpiewania w języku obcym – angielskim oraz niemieckim. Niby tylko wierszyk do powiedzenia, piosenka do zaśpiewania, ale ile stresu towarzyszy takiemu wydarzeniu, wiedzą ci, którzy stają oko w oko z publicznością i baczną komisją. W naszej szkole gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łupawie oraz Szkoły Podstawowej w Skórowie. Organizatorzy z tego miejsca bardzo dziękują za przyjęcie zaproszenia przez uczniów oraz przygotowujących ich nauczycieli ze szkół naszej gminy, za poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie oraz liczny udział w konkursie. Bez Was nie byłoby tego wydarzenia! A syzyfowa pracę wykonali nie tylko uczestnicy, ale i jury, do których należało wyłonienie laureatów w wielu kategoriach wiekowych. Nie można pominąć faktu, iż spotkaliśmy się z profesjonalizmem osób składających się na naszą zaszczytną komisję. Panie Justyna Bryzgalska oraz Natalia Zielińska działały obiektywnie, oceniały wnikliwie, chociaż wybór nie należał do najłatwiejszych. Wyłoniły według swojego uznania najlepszych:

 

Język niemiecki – wiersz i piosenka

I miejsce – Sandra Gorzkowska                   SP ŁUPAWA

II miejsce – Oliwia Młynarczyk                    SP ŁUPAWA

III miejsce – Nikola Wera                              SP POTĘGOWO

Język angielski – utwór muzyczny

I-III SP

I miejsce – Aleksandra Smolak                     SP SKÓROWO

II miejsce – Milena Wesołowska                  SP POTĘGOWO

III miejsce – Wiktoria Szycko                        SP SKÓROWO

IV-VI SP

I miejsce – Wiktoria Głowińska                   SP ŁUPAWA

II miejsce – Maja Konopa                             SP ŁUPAWA

III miejsce – Julia Saganowska                     SP POTĘGOWO

Wyróżnienie – Paweł Kwidziński                 SP SKÓROWO

VII – VIII SP               i III GIMNAZJUM

I miejsce – Alicja Zamęcka                            SP POTĘGOWO

II miejsce – Witek Waryło                             SP ŁUPAWA

Jezyk angielski - wiersz

I-III SP

I miejsce – Marcelina Placha                        SP POTĘGOWO

II miejsce – Łucja Jurek                                  SP POTĘGOWO

III miejsce – Aniela Wenta                             SP POTĘGOWO

IV-VI SP

I miejsce – Martyna Piołunkowska              SP POTĘGOWO

II miejsce –  Helena Kaczmarek                    SP POTĘGOWO

III miejsce – Julia Lipka                                   SP POTĘGOWO

VII – VIII SP i III GIMNAZJUM

I miejsce – Daria Krasowska                          SP POTĘGOWO

II miejsce – Wiktoria Wera                            SP POTĘGOWO

III miejsce – Klaudia Gąsior                            SP POTĘGOWO

Oczywiście, na sukces całego wydarzenia pracowało wiele osób, które przygotowywały uczniów do konkursu, zajmowały się przygotowaniem sal z poczęstunkiem, dekoracjiami oraz oprawą muzyczną.

Dziękujemy!!! <3 :)

     Sprawcą istnienia naszego konkursu są także nasi główni sponsorzy nagród oraz poczęstunków. Gorąco dziękujemy: Wójtowi Gminy Potęgowo p. Dawidowi Litwinowi, GOK w Potęgowie, p. Dominice Drużbie, firmie Team-Pack ze Słupska, Dyrekcji oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Potęgowie.

I nie zapomnimy o Was, nasze drogie prowadzące! Dziękujemy Alicji Gwaderze oraz Dominice Jastrzębskiej z kl. VIII a SP za profesjonalne prowadzenie konkursu.

Życzymy wszystkim spokojnych chwil w te święta. Powodzenia w Nowym Roku!             

Nauczyciele języków obcych: Karolina Materek, p. Monika Klimczyk, p. Marta Litwin, p. Monika Stencel, p. Agnieszka Gaffke.

Dodatkowe informacje