Rzeźby z mydła  i … boginie

     Na zajęciach koła archeologicznego uczniowie klasy VI b mieli możliwość wykorzystać swoje zdolności manualne. Każdy  uczeń wykonał własną rzeźbę, która następnie została wkomponowana w makietę prehistorycznego świata. Wśród „owoców” ich pracy dominowały ryby, dzikie zwierzęta, ludzie oraz skały. Pojedyncze egzamplarze dotyczyły drzewa oraz łodzi – dłubanki, w której umieszczono człowieka. Mydło okazało się ciekawym materiałem do rzeźbienia, który choć nietrwały i często się kruszył, dosyć łatwo poddawał się obróbce sprawnych rąk naszych „rzeźbiarzy”.

***

Podczas lekcji historii o wierzeniach starożytnych Greków, kilka uczennic zainspirowało się pięknymi greckimi boginiami i postanowiło choć przez chwilę  upodobnić się do Afrodyty, Hery czy Ateny.

Efekty wyżej wymienionych akcji zobaczmy na zdjęciach.

Sławomir Hinca

Dodatkowe informacje