"Poszukiwacze historii"

          W poniedziałek 22 października uczniowie z Klubu Młodego Archeologa spotkali się z panem Mirkiem Engelem - pasjonatem poszukiwania historii "ukrytej w ziemi".  Dzięki umiejętnemu i zgodnemu z prawem poszukiwania wykrywaczem metali,  znalazł on wiele bardzo ciekawych artefaktów. Kilka  z nich mogliśmy zobaczyć i dotknąć, a niektórych nawet poszukać. Najpiękniejsze i najwartościowsze ze znalezisk zobaczyliśmy na fotografiach.  Dowiedzieliśmy się również, kto i na jakich zasadach może poszukiwać metalowych zabytków oraz co z nimi później zrobić. W rękach trzymaliśmy monety z  ostatnich kilkuset. Były monety niemieckie, rosyjskie, polskie, krzyżackie, czy z okresu przemarszu wojsk napoleońskich przez ziemie polskie. Wszyscy uczniowie mieli możliwość namierzać wykrywaczem różne ukryte monety,  z czego z ochotą skorzystaliśmy. Dziękujemy za przekaz ciekawych informacji oraz możliwość poznania pracy explorera.

S. Hinca

Dodatkowe informacje