Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

                                                        Polszczyzna jest piękna,

                                                                   ponieważ szeleści

                                                                     jak jesienne liście,

                                                        skrzypi jak mróz zimową porą,

                                                        świszczy jak wiosenny wiatr,

                                                        ale i tak rozgrzewa nas,

                                                        niczym lato,

                                                        ortografią i interpunkcją.

         21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji poloniści naszej szkoły przygotowali dla uczniów klas IV – VII Szkoły Podstawowej oraz dla klas II-III Gimnazjum liczne konkursy i zabawy językowe.

       Korytarz natomiast opanowały akcje o charakterze wyzwań. Była gra Polonistyczne Boggle - z wybranych liter należało stworzyć jak najwięcej polskich wyrazów. Rekordzistom udało się zdecydowanie przekroczyć 100 słów. Uczniowie z zaangażowaniem grali też w korytarzową grę „Zlituj się - popraw błędy”. Za poprawienie 25 błędnych konstrukcji mogli dostać ocenę bardzo dobrą, z czego nie omieszkali skorzystać.

Agnieszka Fir

Mateusz Błażejewski

Wioletta Placha

Anna Mikulska

Katarzyna Kłos-Tuchalska

Dodatkowe informacje