strajk

Szanowni Państwo!

ZNP Oddział w Potęgowie na podstawie referendum strajkowego (większość biorących udział w referendum opowiedziało się za strajkiem), na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 174) proklamuje bezterminowy strajk, który rozpocznie się w dniu 8 kwietnia 2019 r.(poniedziałek).

Pragnę poinformować Państwa, że dla dzieci i uczniów, którzy przyjdą do szkoły w dniach strajku zorganizuję zajęcia opiekuńcze, dla dzieci przedszkolnych w oddziale przedszkolnym, dla uczniów w świetlicy szkolnej.

Nadmieniam również, iż w dniach 8 i 9 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbywać będą się rekolekcje wielkopostne. Ze względu na strajk, rekolekcje w tym roku szkolnym odbywać będą się w następujący sposób:

  • godz. 8.00 dla klas 1-5,
  • godz. 11.30 dla klas 6-8 SP i klas 3 GIMNAZJUM,
  • oddziały przedszkolne odwiedzi ksiądz w trakcie zajęć, w terminie uzgodnionym z wychowawcami.

Nie przewiduję dla uczniów zajęć dydaktycznych. Zaplanowany natomiast został przywóz uczniów do kościoła na rekolekcje i powrót bezpośrednio po nich do domu.

Świetlica dla dzieci przedszkolnych oraz świetlica dla uczniów w czasie trwania strajku pracować będzie od godz. 7.00 do godziny 16.00.

Ostatni odwóz uczniów w pierwszych dwóch dniach strajku planowany jest około godziny 12.40 spod szkoły.

Proszę Państwa o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej. W dniu 8 i 9 kwietnia, plan dnia będzie identyczny zarówno w przypadku strajku, jak i w przypadku jego odwołania. W związku z dynamiczną sytuacją w oświacie, informacje będą zamieszczane na bieżąco na naszej stronie internetowej. Dotyczy to przede wszystkim trzeciego i pozostałych dni strajku.

Drodzy Państwo informuję, iż uczynię wszystko, aby egzaminy odbyły się w zaplanowanym terminie.

Z poważaniem

Leszek Domaszk

dyrektor SP w Potęgowie

Dodatkowe informacje