Gala III Regionalnego Konkursu Plastycznego

"Papież – Święty Jan Paweł II w motywach kaszubskich."

       Po raz trzeci Zespół Szkół w Potęgowie gościł laureatów Regionalnego konkursu plastycznego, którego myślą przewodnią w tym roku był Papież Jan Paweł II. Gala odbyła się 14 czerwca 2017 r. To dla nas ogromny zaszczyt, że konkurs ten odbywa się pod patronatem miesięcznika „Pomerania”, bo dzięki temu możemy dotrzeć do większej liczby uczestników. A tych w tym roku nie zabrakło! Do naszej szkoły dotarło 70 prac ze szkół w Skórowie, Niepoględziu, Nowej Wsi Lęborskiej, Leśnicach, Damnicy i Motarzynie. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Potęgowie również zgłosili swoje prace. Wybór był bardzo trudny, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki.

     W kategorii klas I – III SP zwyciężyli Agata Kreft i Fabian Tutkowski ze Szkoły Podstawowej w Motarzynie, drugie miejsce zajęła Monika Zawadzka ze Szkoły Podstawowej w Skórowie, a trzecie Wiktoria Kozłowska ze Szkoły Podstawowej w Skórowie. Wyróżnienia otrzymali Tomasz Krawczak, reprezentujący szkołę w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Natalia Sokołowska ze szkoły w Damnicy.

     W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Treder, ze szkoły w Skórowie. Drugie miejsce ex aequo zajęli Jowita Smentoch, ze szkoły w Nowej Wsi Lęborskiej i Filip Siniawski ze szkoły w Potęgowie Na trzecim miejscu znalazła się praca Roksany Chochła ze Szkoły Podstawowej w Damnicy i Wiktorii Szycko ze szkoły w Skórowie. W tej kategorii wyróżnieni zostali również: Michał Prondziński ze Szkoły Podstawowej w Motarzynie i Oliwia Lubocka ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej.

     W gimnazjum pierwsze miejsce zajęła praca Natalii Biarda z Damnicy. Na drugim miejscu znalazły się prace Macieja Leli i Klaudii Ligockiej z Leśnic oraz Sandry Gneba z Potęgowa. Aleksandra Słodzińska z Damnicy oraz Patrycja Drońska i Martyna Mańkowska z Potęgowa to autorki prac, które uplasowały się na trzecim miejscu. Wyróżnione w tej kategorii zostały: Wiktoria Irzyk z Redzikowa, Paulina Puchalska z Potęgowa, Małgorzata Chołka i Agata Milewczyk z Nowej Wsi Lęborskiej.

Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymują roczną prenumeratę miesięcznika „Pomerania”. Dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych jest również wycieczka.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że w naszej szkole może odbywać się taki konkurs. Dziękujemy dyrekcji szkoły, redakcji „Pomeranii”, p. Urszuli Zamęckiej i panu Danielowi Spoczyńskiemu,

B. Kochańska

Dodatkowe informacje