W sobotę 11 czerwca 2016r. odbył się 45. finał konkursu Rodnô Mòwa, który to jest najbardziej prestiżowym konkursem recytatorskim na Kaszubach. Hubert Szewczyk, uczeń klasy IV, miał niełatwe zadanie, by przygotować dwa utwory – jeden prozą, drugi wierszem – i zaprezentować je przed jury, które składało się z samych wybitnych osobistości. Zasiadali w nim prof. Jan Walkusz, prof. Marek Cybulski, Danuta Pioch, Bożena Ugowska i Karolina Keler. Hubert przygotował wiersz Janusza Mamelskiego pt. „Żecë dzecy – brat i sostra” oraz felieton Romana Drzeżdżonia „Lato, lato”. Trzeba podkreślić, że konkurencja była niemała, bowiem z całego województwa do finału konkursu zakwalifikowało się 51 uczniów. Tegoroczna edycja konkursu Rodnô Mòwa przyniosła nam doświadczenie, które jest niezbędne, by w kolejnych latach sięgać jeszcze wyżej. Bardzo dziękuję Hubertowi za zaangażowanie w przygotowania do konkursu, kosztowało go to bardzo dużo pracy, która na pewno zaowocuje w przyszłości!

                                              Magdalena Tracewicz

Dodatkowe informacje