Uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka kaszubskiego, z naszej szkoły i ze szkoły w Skórowie, wzięli udział w wycieczce do Wejherowa. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po Ratuszu i opowiedział historię o Jakubie Wejherze, założycielu miasta Wejherowa. Następnym punktem programu był spacer po parku i po Kalwarii Wejherowskiej, której fundatorem był założyciel miasta. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam o zwyczajach kaszubskich, o życiu i zajęciach mieszkańców dawnego Wejherowa, o historii Kalwarii.  W drodze mogliśmy jeszcze „rzucić okiem” na Filharmonię Kaszubską, do której wybierzemy się następnym razem. Mimo deszczowej pogody, był też czas na pyszne lody na rynku wejherowskim, wspólne zdjęcia przy pomnikach założyciela miasta oraz Remusa. Wycieczka była udana, dziękujemy :)

  B. Kochańska

Dodatkowe informacje