We wtorek 8 czerwca 2021 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie, uczący się języka kaszubskiego, udali się na całodzienną wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur, Kaszubskiego Parku Gigantów oraz Kaszubskiego Parku Gracik położonych we wsi kaszubskiej Strysza Buda. Uczniowie mogli zobaczyć modele obiektów budowlanych w skali 1:25 z Kaszub, Polski i całego świata. Wśród obiektów były kościoły, zamki, Krzywa Wieża w Pizzie, modele latarni morskich i wiele innych budowli. Na terenie parku znajdowały się też inne atrakcje takie jak: postaci z bajek oraz mini zoo z żywymi zwierzętami. Niezapomniane wrażenie wywarł  na uczniach  Park Gigantów. Okazał się dla nich nie lada wyzwaniem z powodu  trudnego ukształtowania terenu oraz olbrzymich wymiarów owadów, mega ryb, ptaków. Największą atrakcją dla chłopców był Park Gracik, w którym można było zobaczyć dawne i współczesne pojazdy oraz militaria.  Jedną z najciekawszych atrakcji okazał się  samolot , w którym można było poczuć się jak prawdziwy pilot. Miłym akcentem wycieczki były  zabawy na atrakcyjnym placu zabaw z labiryntem oraz jazda bajkową kolejką . Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili do domu zadowoleni.

                                                                                                                                         Barbara Szul

Dodatkowe informacje