116

TO BYŁ PIĘKNY DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO!!!

    1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszyscy pobiegliśmy VIII BIEGU PO ZDROWIE. Dodatkowo uczniowie klas 7-8 wzięli udział w przeciąganiu liny, chłopcy z klas 7-8 zagrali w piłkę nożną, dziewczęta w piłkę ręczną, klasy 4-6 zagrały w Dwa i Cztery ognie. Rywalizacja była na wysokim poziomie! W biegach na dystansach 50m, 100m, 250m , 300m, 500m i 600m wystartowało w sumie  319 uczniów! Gratulacje! To coś Wielkiego! Pobiliśmy absolutny rekord frekwencji. Przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Dziękuję Wam za to. Za zaangażowanie i dobrą zabawę. Pokazaliście, że trud jaki trzeba włożyć w organizację takiej sportowej imprezy się opłaca. Wasz uśmiech, zadowolenie i słowo „dziękuję” mi wystarczy. To był Wasz Dzień! Piękny…słoneczny…pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

305 uczniów z klas 0-VIII otrzymało specjalny „pakiet startowy”, który zawierał: woreczek sportowy, medal z wklejką, soczek, wafelek, ulotkę gratulacyjno-prozdrowotną. Nasze najmłodsze 4-5latki otrzymały medale, soczki, wafelki i „górę” cukierków.

Dużym myślę wydarzeniem był również bieg nauczycieli, z uczniami na dystansie 300m. Doza adrenaliny i rywalizacji sportowej „wisiała” w powietrzu.

Udało nam się sprawić, żeby ten Dzień Dziecka był wyjątkowy. Wszyscy mogli brać udział w animacjach przygotowanych przez pracowników GOK w Potęgowie.

W ramach zadania: organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz propagowania wśród mieszkańców gminy aktywnych form kultury fizycznej, Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele pozyskało środki na Organizację Gminnych Obchodów Dnia Dziecka. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Gminy Potęgowo. Zakupiono: medale okolicznościowe, napoje, słodycze, cukierki.

Woreczki sportowe zakupiono dzięki Fundacji Inicjatywa w Potęgowie i Salonowi Bella w Potęgowie.

Serdeczne dzięki!

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przygotować i przeprowadzić tą imprezę sportową! Jesteście naprawdę Wielcy!  Brawo!                                                                             

                                                                   TAMARA KAŚNICKA, nauczyciel wf

Dodatkowe informacje