giganciprogramowania

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,
 
już po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, a także kadrę pedagogiczną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach online z programowania. Właśnie wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne "Szkoła z Gigantami" oraz "Nauczyciel Przyszłości". W tej edycji każda szkoła biorąca udział w programie ma szansę na atrakcyjne nagrody! Celem Szkoły z Gigantami jest propagowanie idei programowania wśród uczniów od najmłodszych lat. Zajęcia są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.
 
Program zajęć "Szkoła z Gigantami" dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej - tematyka poświęcona będzie programowaniu gier w środowisku Scratch oraz tworzeniu stron internetowych.
 
Dla Nauczycieli przygotowano trzy bloki tematyczne: środowisko Scratch, język programowania Python, narzędzia do nauki online.
 
Ponadto, partnerem wydarzenia został Microsoft - pierwsze zajęcia z narzędzi do nauki online poprowadzi przedstawiciel firmy, który skupi się na omówieniu narzędzi Microsoft, w tym Microsoft Teams.
 
Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników.
Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja.

więcej: https://www.facebook.com/giganciprogramowania

www.giganciprogramowania.edu.pl

Dodatkowe informacje