Dnia 29 września jako przedstawiciele klas III gimnazjum w nagrodę za dobre wyniki w nauce w poprzednim roku szkolnym,  wraz z opiekunami p. J. Leśniak i p. A. Fitowską, oraz organizatorem wyjazdu p. Bazylim Rzepińskim wybraliśmy  się na Hel.

      Pierwszym punktem wycieczki było FOKARIUM gdzie mieliśmy okazję zobaczyć karmienie fok szarych i zwiedzić muzeum poświęcone tym zwierzętom. Następnie przechodząc przez PARK WYDMOWY odwiedziliśmy DOM MORŚWINA i dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o tych coraz rzadszych już ssakach Morza Bałtyckiego. Po tych wrażeniach był czas na krótki odpoczynek, zakupy pamiątek  i nabranie sił na dalsze zwiedzanie. A kolejny punkt programu to było MUZEUM  OBRONY WYBRZEŻA gdzie m. in. podziwialiśmy piękne widoki z dziewięciopiętrowej wieży kierowania ogniem. Było świetnie. Wycieczka podobała się wszystkim, a na deser w drodze powrotnej wybraliśmy się do McDonald's. Dziękujemy za ciekawy wyjazd.

Martyna, Sandra, Weronika, Kasia, Piotr uczniowie kl. III

 

Dodatkowe informacje