zdalnenauczanieSzanowni Rodzice i Uczniowie!

     Rozpoczęliśmy zdalne nauczenie, które będzie się opierało na naszej bliskiej współpracy.  Skuteczna współpraca rodzic - dziecko -nauczyciel wymaga od nas wszystkich dużego zaangażowania.  Nasi nauczyciele przygotowali dokładne informacje na temat obowiązkowych zadań do wykonania z konkretnego przedmiotu. Znajdują sie one na pierwszej stronie naszej szkolnej strony internetowej,  w zakładce Materiały do pracy dla  uczniów. Należy kliknąć w daną klasę, żeby pokazał się materiał, który uczniowie muszą zrealizować w pierwszym tygodniu. Pojawiła się też nowa zakładka Dodatkowe materiały, w której będą zamieszczane informacje, treści, ciekawe strony WWW poszerzające zakres podstawowy nauczania, dla uczniów którzy chcą zrobić troszkę wiecejW dzienniku elektronicznym pojawił się nowy plan dostosowany do potrzeb zdalnego nauczania. Proszę jednak nie traktować planu w ten sposób, że o danej porze lekcji uczeń musi siedzieć przed komputerem (laptopem, tabletem). Z uwagi na przeciążenia systemowe może to być wręcz niemożliwe. Uczeń musi ten materiał zrealizować.  Jeśli zrobi to  po południu, wieczorem czy następnego dnia nic się nie stanie. Proszę  jednak nie zostawiać materiału na później, aby nie powstawały niepotrzebne zaległości. W materiałach tych jest również uwzględniony kontakt z nauczycielem danego przedmiotu. Jest on bardzo różnorodny, aby Państwo (uczniowie) mogli dotrzeć jak największą liczbą kanałów z ewentualnymi pytaniami do konkretnego nauczyciela. Próbujemy w tej niecodziennej sytuacji optymalnie rozwiązać problem zdalnego nauczania, jednak Państwa uwagi będą bardzo cenne przy dalszym  planowaniu naszej współpracy.

Nauczyciele z naszej szkoły  ciężko pracują i starają się opracować jak najbardziej celowe, dostosowane i często atrakcyjne sposoby przekazania wiedzy na odległość. Robimy wszystko, aby w tej wyjątkowo trudniej sytuacji odnaleźć się możliwie najlepiej.

Nauczyciele są dostępni od godziny 9.00 do 12.00

w dniach od 26.03.2020 r. do 08.04.2020 r. 

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i zrozumienia. Do szybkiego zobaczenia.

Dodatkowe informacje