Prosimy obejrzyj film:

adakoronawirus

Kochani Uczniowie !

Jak wiecie zajęcia wychowania do życia w rodzinie są w dużej mierze

poświęcone tematyce naszego zdrowia.  Omawiamy różne choroby, wirusy … ale przede wszystkim stawiamy na profilaktykę !!!

Ta szeroka pojęta  profilaktyka, o której tak często rozmawiamy teraz nabrała wyjątkowego i  bardzo ważnego znaczenia!  Na zajęciach  WDŻ niejednokrotnie to Wy drodzy uczniowie prowadziliście wykłady poświęcone zdrowiu, ale nie tylko: bierzemy udział w konkursach „Bolerioza warto wiedzieć więcej” – Natalia zdobyła wyróżnienie, Helenka przygotowała bardzo wartościowy wykład na temat zdrowego stylu życia. W ostatnim czasie zajmowaliśmy się ministerialnym programem skierowanym do szkół związanym z profilaktyką czerniaka…

Teraz każdy z Was może dołączyć do przedstawicieli systemu  ochrony zdrowia wprowadzając jedną prostą  zasadę „ Nie rozsiewaj”.  Akcja ta to trzy proste kroki: po pierwsze  „zostań w domu”  po drugie „zasłaniaj usta i nos, szczególnie kiedy musisz wyjść z domu”,po trzecie „ dbaj o higienę rąk” Tyle … nic skomplikowanego prawda …  a uświadom sobie, że wdrażając  to być może już dziś ratujesz czyjeś życie. Pamiętaj, że wirus przenoszony jest głównie przez ludzi bezobjawowych już zakażonych, ale jeszcze niezidentyfikowanych jako niebezpieczni w związku z brakiem objawów. Tylko wspólną mobilizacją możemy wygrać, robimy to po to aby ochronić siebie, robimy to aby ochronić naszych bliskich robimy to aby wygrać z korona wirusem i Covid -19.Dołącz do akcji, zastosuj, pokaż ten apel innym, Ty też możesz apelować, nagraj i opublikuj video, edukuj innych i daj przykład. Pozostań w zdrowiu, spraw abyśmy wspólnie mogli doczekać lepszych czasów.

Nagrany filmik prześlij na Messengera  P. Agnieszki Gaffke.

                       

Dodatkowe informacje