W dniu 05.11.2019 do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole przybył przedstawiciel koła łowieckiego Cietrzew  oraz pracownik Zarządu Okręgowego Polskiego Koła Łowieckiego w Słupsku - pani Renata Ciemińska. Odbyło się spotkanie edukacyjne dla najmłodszych z zakresu poszerzania wiedzy przyrodniczej w polskich lasach. Przez godzinę zajęć poruszyliśmy tematy:
-opadania liści na jesień oraz zmianę ich barwy 
-dlaczego myśliwi dokarmiają zwierzynę zimą, a dlaczego latem 
-czym różni się leśnik i myśliwy
-rozpoznawaliśmy gatunki drzew po liściach, po czym pokolorowaliśmy je w kolorach jesieni. 
Podczas zajęć nie mogło zabraknąć przyjaciela człowieka i towarzysza łowów, który okazał się i przyjacielem naszych najmłodszych. Grupy zerówek miały okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach oraz nawiązać współpracę miedzy szkołą a kołem łowieckim CIETRZEW. Dzieci przekazały wcześniej zebrane kasztany i żołędzie  na rzecz zwierząt leśnych do paśników. Koło Łowieckie "Cietrzew" w Słupsku ufundowało słodki poczęstunek oraz materiały edukacyjne w formie książek, kolorowanek i płyt DVD dla najmłodszych za ich pomoc.
 
P.Królik 

Dodatkowe informacje