MECZ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY 2018

POLSKA - CZARNOGÓRA

    Sportowcy naszej szkoły (w sumie 45 uczniów) pojechało wraz z opiekunami do Hali Arena w Gdyni, żeby kibicować reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Siedzieliśmy na „wyciągnięcie ręki” od zawodniczek:) Zobaczyliśmy profesjonalną rozgrzewkę i indywidualne popisy rzutowe, z udziałem tak znanych zawodniczek jak Kinga Grzyb, Kinga Achruk, czy Karolina Kudłacz – Gloc ( wybrana najlepszą zawodniczką ).

Mecz biało - czerwonych z Czarnogórą od początku wzbudzał aplauz publiczności. Widownia zagrzewała Polki do walki. Okrzykom nie było końca. Niestety, mimo to, nasze szczypiornistki musiały uznać wyższość rywalek, które okazały się mocniejsze fizycznie i skuteczniejsze w ataku. Pożegnaliśmy nasz zespół oklaskami. Po zakończonym meczu naszym uczniom udało się zrobić kilka zdjęć z zawodniczkami i dostać autografy. Myślę, że pomimo przegranej Polek, możliwość oglądania takiego widowiska na żywo, była dla wszystkich dużym przeżyciem.

Wyjazd uważamy za bardzo udany!

Dziękuję p. Dorocie Weiwer i p. Grażynie Bartos za fachową opiekę i sportową atmosferę:)

Transport pokryty został ze środków UKS „Orion” pozyskanych w otwartym konkursie ofert.                                                                                                                                                        Tamara Kaśnicka

Dodatkowe informacje