recytowanie

Szkolny etap

Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Obcojęzycznej Poezji Miłosnej w Kobylnicy

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spróbują swoich sił w prezentowaniu poezji anglojęzycznej w Szkole Samorządowej w Kobylnicy. Patronatami honorowymi są: Andrzej Kanthak - Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Gdańsku, Cornelia Pieper - Konsul Generalny Niemiec w Gdańsku, Leszek Kuliński - Wójt Gminy Kobylnica. Konkurs został wpisany do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku na rok 2017/2018 jako impreza o charakterze artystycznym. Celem konkursu jest zwiększenie atrakcyjności nauki języków obcych oraz doskonalenie poprawności wymowy, poznanie przez uczniów poezji i otwarcie ich na kulturę innych krajów oraz motywowanie uczniów do wystąpień publicznych.

Szkołę reprezentować może maksymalnie dwóch recytatorów w kategorii wiekowej kl. 4-7 SP i jeden recytator w kategorii gimnazjów, oddzielnie w języku angielskim i w języku niemieckim.

W tym roku szkolnym, 14 lutego, w prestiżowej imprezie reprezentować nas będą:

z klas 4-7 SP:

Martyna Piołunkowska z kl. Vb SP recytując wiersz: „Valentine” Carol Ann Duffy

Daria Krasowska z kl. VII a SP recytując wiersz: “I Do Not Love You Except Because I Love You” Pablo Neruda

z gimnazjum:

Zuzanna Fitowska z kl. IIIb SP recytując wiersz: Oh Captain! My captain!  Walt Whitman

Z uczniów biorących udział w szkolnym etapie także Julia Brzezicka z kl. IIIB wyróżniła się świetną interpretacją utworu.

Dziękujemy za udział: Dominika Pińkowska, Kacper Krasowski oraz Iwo Szempruch.

Zwycięzcom gratulujemy, a uczniom próbującym swoich sił dziękujemy za poświęcony czas na przygotowanie się. Konkurs w Kobylnicy to jeden z dwóch w jakich bierzemy udział w tym roku szkolnym. W czerwcu spróbujemy sił w III Recytatorskim Konkursie Poezji Anglojęzycznej w Kępicach, także wciąż czekamy na ujawnienie waszych krasomówczych talentów. :)

Agnieszka Gaffke

Karolina Materek

Dodatkowe informacje