SZKOLNE KOŁO PCK W GDYNI

        8 maja 2018 roku uczniowie Szkolnego Koła PCK w Potęgowie udali się na wycieczkę do Odziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Hospicjum Dziecięcego "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Pani wiceprezes PCK bardzo miło przyjęła naszych uczniów słodkim prezentem oraz opowiedziała nam o działalności PCK. Kolejnym miejscem jakie odwiedziliśmy było hospicjum dziecięce im .Świętego Wawrzyńca, gdzie przekazaliśmy rzeczy zebrane podczas zbórki w naszej szkole (drobny sprzęt medyczny: strzykawki, plastry, bandaże, gazy, pampersy, chusteczki nawilżające, ubrania dziecięce, pościel). Pani wolontariuszka opowiedziała nam o działalności placówki, a także pokazała nam mini Z O O przy hospicjum oraz wspaniałą salę "Integracji sensorycznej", w której nasi uczniowie mogli we wspaniały sposób rozbudzić swoje zmysły spostrzegania. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w McDonaldzie.                  

          Opiekun szkolnego koła PCK SP Arleta Boyke

Dodatkowe informacje