9 listopada o godz. 11.11 w hołdzie dla NIEPODLEGŁEJ odśpiewaliśmy HYMN POLSKI. 

 

W setną rocznicę, nasi uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Krasnoborskiej, p. Sławomira Hinca i p. Daniela Spoczyńskiego przygotowali uroczysty apel. 

 

W piątek 9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym z przypiętymi kotylionami. 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

        Gminny Konkurs Recytatorski ,,Historia Niepodległej Słowem Malowana’’ odbył się 30 października w świetlicy wiejskiej w Łupawie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy. Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe, więc nagrodzonych uczniów, a także emocji było sporo. Naszą szkołę reprezentowali: Helena Kaczmarek z 4a, Julia Lipka z 5a, Simonetta Antosiak z 5b, Jan Müller z 6a i Daria Krasowska z 8a.

Nagrodzeni uczniowie:

- w kategorii klas 4-5

Simonetta Antosiak   I miejsce

Helena Kaczmarek   II miejsce

- w kategorii klas 6-7

Jan Müller   I miejsce

-w kategorii klas 8 i 3 gim.

Daria Krasowska    III miejsce

Gratulacje dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli języka polskiego, przygotowujących uczniów do konkursu : P. Wioletty Placha, P. Aldony Zganiacz i P. Anny Mikulskiej.

Pani Dorocie Weiwer dziękujemy za kotyliony, które wyróżniały całą drużynę ze szkoły w Potęgowie.

W tym dniu miało miejsce również wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym         ,, Niepodległa słowem malowana’’. Uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni to: Natalia Reikowska (kl. 4 b), Kordian Josicz (kl. 5 a), Emilia Kitowska i Natalia Hinca (obie kl. 5 b), Aleksandra Jagielska i Julia Saganowska (obie kl. 6 a), Martyna Piołunkowska (kl. 5 b) oraz Julia Pytkowska (kl. 7 a).

Organizatorom dziękujemy za przemiłą atmosferę i ciekawe nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów.

Akcja - Dziadku, Babciu - skąd jesteśmy?

"Przeszłość nie jest krainą, którą tak łat­wo opuścić" 

W dniach 7- 23 listopada 2018 r.  w naszej szkole prowadzona będzie akcja

Dziadku, Babciu - skąd jesteśmy?

     O co w niej chodzi?  Po krótce. W roku 1945 zakończyła się II wojna światowa. Okoliczne tereny opuszczała wysiedlana ludność niemiecka. Na zamieszkiwany przez nas dzisiaj obszar napływała stopniowo z różnych terenów ludność polska. Nie rzadko byli to Polacy z terenów przedwojennej Polski, które po roku 1945 znalazły się w granicach ZSRR. Przybywali tu ludzie z Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski oraz innych regionów, a nawet krajów. Zadaniem uczniów jest dotarcie do informacji o dziejach i pochodzeniu swoich przodków. Po zdobyciu takiej wiedzy, każdy uczeń może zaznaczyć miejsce pochodzenia swoich przodków symbolicznym wbiciem pinezki w miejscu z którego oni pochodzą lub pochodzili. Efektem końcowym będzie bogato wypełniona przez nas mapa Polski, ale i zapewne państw sąsiednich. Mapa (dziękuję za jej wykonanie Dominice Jastrzębskiej i Nadii Nemitz) znajduje się w sali lekcyjnej nr 11. Zapraszam do udziału w akcji, a przy okazji ciekawej lekcji rodzinnej historii.

Sławomir Hinca

 

Gmina Potęgowo - Moja Mała Ojczyzna

to tytuł konkursu organizowanego przez Urząd Gminy Potęgowo w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Potęgowo. Prowadzony będzie w trzech kategoriach:
I. Dzieci do 12 r. ż., II. Młodzież do 18 r. ż., III. Dorośli.

Należy wykonać kolaż, fotografię lub pracę plastyczną wybranego miejsca, budynku, krajobrazu gminy Potęgowo, ukazującego piękno naszej małej ojczyzny. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, w formacie nie mniejszym niż 20x30cm (A4).

Prace należy wysłać lub dostarczyć osobiście do 5 listopada 2018 r. do Urzędu Gminy.

Szczegółowy regulamin na stronie: https://bip.potegowo.pl/Article/get/id,20999.html

Dodatkowe informacje