MECZ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY 2018

POLSKA - CZARNOGÓRA

    Sportowcy naszej szkoły (w sumie 45 uczniów) pojechało wraz z opiekunami do Hali Arena w Gdyni, żeby kibicować reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Siedzieliśmy na „wyciągnięcie ręki” od zawodniczek:) Zobaczyliśmy profesjonalną rozgrzewkę i indywidualne popisy rzutowe, z udziałem tak znanych zawodniczek jak Kinga Grzyb, Kinga Achruk, czy Karolina Kudłacz – Gloc ( wybrana najlepszą zawodniczką ).

Mecz biało - czerwonych z Czarnogórą od początku wzbudzał aplauz publiczności. Widownia zagrzewała Polki do walki. Okrzykom nie było końca. Niestety, mimo to, nasze szczypiornistki musiały uznać wyższość rywalek, które okazały się mocniejsze fizycznie i skuteczniejsze w ataku. Pożegnaliśmy nasz zespół oklaskami. Po zakończonym meczu naszym uczniom udało się zrobić kilka zdjęć z zawodniczkami i dostać autografy. Myślę, że pomimo przegranej Polek, możliwość oglądania takiego widowiska na żywo, była dla wszystkich dużym przeżyciem.

Wyjazd uważamy za bardzo udany!

Dziękuję p. Dorocie Weiwer i p. Grażynie Bartos za fachową opiekę i sportową atmosferę:)

Transport pokryty został ze środków UKS „Orion” pozyskanych w otwartym konkursie ofert.                                                                                                                                                        Tamara Kaśnicka

Festiwal talentów

Rozgrywki sportowe

Z wizytą w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku

     Klasy II gimnazjum wybrały się z wizytą do ZSA w Słupsku. Celem wyjazdu było poznanie oferty szkoły. Uczniowie ZSA z nauczycielami przygotowali bardzo atrakcyjne zajęcia i warsztaty, które przybliżyły kierunki i zawody w których szkoła kształci. Gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk podczas którego mieli okazję wysłuchać wykładu na temat szkodliwości cukru w naszej diecie. Zwiedzili także pracownie chemiczną, uczestniczyli w zajęciach klasy TECHNIK ANALITYK, nową pracownię przygotowaną dla TECHNIKÓW ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH oraz dumę klasy TECHNIK INFORMATYK- Gaming Room - miejsce, w którym uczniowie podczas zajęć dodatkowych trenują i przygotowują się do udziału w turniejach esportowych. Gimnazjaliści brali także udział w zajęciach przybliżających im zawód TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU I TECHNIK GOEDETA. Taka forma promocji szkoły bardzo się wszystkim podobała i w przyszłości ułatwi wybór drogi zawodowej.

                                                                                                    Joanna Leśniak

KANGUR MATEMATYCZNY 2018

         Kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR" już za nami.

   Konkurs odbył się 15 marca 2018 roku. Wzięło w nim udział 47 uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Tradycyjnie uczniowie rozwiązywali zadania w pięciu kategoriach:

  1. „Żaczek” – klasy 2 SP                             -   1 uczeń
  2. „Maluch” – klasy 3 i 4 SP                       - 20 uczniów
  3. „Benjamin” – klasy 5 i 6 SP                   - 12 uczniów
  4. „Kadet” – klasy VII SP i II gimnazjum     - 11 uczniów
  5. „Junior” – klasy III gimnazjum.               -   3 uczniów

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał jedną z pięciu zabawek logicznych z drutu - "Zakręcone druciki".

                                                   Na wyniki Konkursu czekamy do maja.

                                                                                                  B. Princ

Dodatkowe informacje