Projekt "Ignacy Moskalonek - bohater z Potęgowa" - wyniki

Pierwsze miejsce dla SP Potęgowo w Gdańsku!

Wyniki regionalnego projektu edukacyjnego „Trudne powroty, ciężkie wybory – losy polskich żołnierzy walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie”

O

      W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z pomorskich szkół uczestniczyli w projekcie edukacyjnym organizowanym przez IPN poświęconym losom polskich żołnierzy, którzy walczyli w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Głównym zadaniem było odnalezienie i jak najciekawsze upamiętnienie weterana. W naszej szkole uczniowie zajęli się postacią śp. Ignacego Moskalonka.  Blisko półroczna działalność  naszych uczniów – Huberta Szewczyka, Franciszka Wekwerta, Hieronima Wenty i Maksymiliana Habzy została doceniona - nasza grupa projektowa została sklasyfikowana na I miejscu. Efekty pracy uczniów zostały ocenione przez trzyosobową komisję, której członkami byli: dr hab. prof. UG Piotr Niwiński, Agnieszka Wszałek, Artur Chomicz.  

WYNIKI KONKURSU

I miejsce

Szkoła Podstawowa w Potęgowie
Skład: Hieronim Wenta, Hubert Szewczyk, Franciszek Wekwert, Maksymilian Habza
Opiekun: Sławomir Hinca

II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 69 im. generała Stanisława Sosabowskiego w Gdańsku
Skład: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewig, Jakub Dróżka, Dominik Gołuński
Opiekun: Urszula Łuszcz

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumii
Skład: Krystian Kleczkowski, Michał Liberacki, Bartłomiej Urbaniak, Dominik Trzciński
Opiekun: Teresa Brunath

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa w Goręczynie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsku

Oficjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu.

 

Opiekun projektu – Sławomir Hinca

 

EGZAMINY POPRAWKOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

data

godzina

przedmiot

komisja

28.08.2017

9.00

chemia

Agnieszka Fitowska

Urszula Zamęcka

Joanna Leśniak

28.08.2017

10.30

matematyka

Agnieszka Fitowska

Urszula Zamęcka

Barbara Princ

28.08.2017

12.00

matematyka

Agnieszka Fitowska

Urszula Zamęcka

Barbara Princ

29.08.2017

11.00

fizyka

Agnieszka Fitowska

Urszula Zamęcka

Barbara Princ

29.08.2017

12.30

matematyka

Agnieszka Fitowska

Urszula Zamęcka

Barbara Princ

30.08.2017

11.00

matematyka

Agnieszka Fitowska

Urszula Zamęcka

Barbara Princ

30.08.2017

12.30

J. niemiecki

Agnieszka Fitowska

Monika Klimczyk

Agnieszka Gaffke

Podręczniki na rok 2017/2018

 PODRĘCZNIKI  NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Przypominamy, że uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum

otrzymają bezpłatnie odpowiednie zestawy w ramach dotacji MEN.

Uwaga !!!

Podręczniki do religii od klasy IV do VII SP i od II do III gimnazjum oraz do nauki języka niemieckiego do klasy V i VI w szkole podstawowej oraz zerówki zakupują rodzice na własny koszt.

Dotacja celowa dotyczy zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Nie dotyczy natomiast zakupu podręczników do nieobowiązkowych zajęć, w tym do religii i nauki drugiego języka w szkole podstawowej (w naszym przypadku języka niemieckiego).

Zakup ten finansowany jest przez rodziców uczniów.

podręczniki do języka niemieckiego

podręczniki do religii

Kangur - konkurs matematyczny

116

169

NAGRODY W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR 2017"

                        31 maja 2017 roku w Słupsku na uroczystym podsumowaniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego " KANGUR" nagrody za bardzo dobre wyniki w konkursie otrzymali uczniowie naszej szkoły:

Jan Müller    uczeń klasy IV a

Michał Müller uczeń klasy VI a

Hubert Hinca uczeń klasy VI a.

           Pozostałe nagrody zostały wręczone naszym uczniom 23 czerwca 2017 roku na uroczystym zakończeniu roku szkolnego.

                                         

Nagrody otrzymali uczniowie:

 

Dawid Wziątek        z klasy II b SP

Kacper Domagała   z klasy III b SP

Julia Saganowska  z klasy IV a

Bartosz Turski          z klasy IV a

Kacper Krasowski    z klasy IV b

Jakub Ososiński      z klasy IV b

Adam Okrój             z klasy V

Hubert Szewczyk   z klasy V

Mateusz Formela     z klasy VI a

Cezary Kochański     z klasy II b gimnazjum

Iwo Szempruch         z klasy II a gimnazjum.

                                 

Wszystkim uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu.                                                          

                                                                                                         Barbara Princ

Dodatkowe informacje