Serdecznie zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców na spotkanie,

które odbędzie się 19 września (środa), o godz. 17.00

w sali konferencyjnej, w Szkole Podstawowej w Potęgowie. 

Wymiana polsko-ukraińska „Pomosty”

Wycieczka do Żytomierza

ukraina1

ukraina2ukraina3

            W ramach realizacji projektu wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej „Pomosty” dziewięciu uczniów naszej szkoły przebywało w dniach 24 – 29.08.2018r. w  Żytomierzu, pod opieką nauczycieli: p. Urszuli Zamęckiej, p. Barbary Kochańskiej, p. Moniki Klimczyk oraz p. Mateusza Błażejewskiego.

            Uczniowie mieli możliwość poznania walorów krajoznawczych i architektury Żytomierza, jak również kultury oraz mentalności mieszkańców tego regionu. Pobyt w Żytomierzu dawał młodzieży także świetną możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych. Polscy uczniowie zakwaterowani zostali u ukraińskich rodzin. Przygotowany przez rodziny ukraińskie program obfitował w szereg atrakcji, dostarczył uczestnikom projektu niezapomnianych wrażeń oraz  przyczynił się do integracji grupy. Polscy uczniowie, pełni wrażeń i nowych doświadczeń pożegnali  swoich  ukraińskich przyjaciół.

            Mamy nadzieję, że współpraca z MODERNPOL / Żytomierzem zostanie na stałe wpisana w nasz kalendarz wydarzeń szkolnych.  Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu i liczymy na to, że inni uczniowie również włączą się w podobną inicjatywę, nie tylko z Ukrainą.

Uczestnikami wyjazdu byli:

  1. Julia Celban
  2. Wiktoria Celban
  3. Maksymilian Klimczyk
  4. Filip Siniawski
  5. Hubert Hinca
  6. Alicja Zamęcka
  7. Emilia Kitowska
  8. Stanisław Wekwert
  9. Aleksandra Jagielska

OPIEKUNOWIE

        U. Zamęcka, M. Klimczyk,  B. Kochańska, M. Błażejewski

Pięknie dziękujemy panu wójtowi Dawidowi Litwinowi i dyrekcji SP w Potęgowie za pomoc w realizacji projektu oraz pani Wiktorii Zubarewej za zaproszenie do Żytomierza. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierwsza w naszej gminie międzynarodowa wymiana młodzieży mogła się odbyć. Za rok kolejne spotkania... :) 

 

NARODOWE CZYTANIE

     7 września 2018 r. uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Potęgowie. W siódmej edycji ogólnopolskiej akcji czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W. Placha

001002

Wycieczka do Wietrzychowic i Torunia

         W dniu 09.09.2018r. uczniowie szkół z Potęgowa i Łupawy - uczestnicy koła archeologicznego "Megalitos" wzięli udział w wycieczce do Parku Kulturowego Wietrzychowice w województwie kujawsko-pomorskim. Zaraz po przyjeździe mogliśmy zobaczyć jak neolityczne grobowce megalityczne sprzed 5,5 tys. lat wyglądają w rzeczywistości. Nazywane popularnie kujawskimi lub polskimi piramidami, zaś przez miejscową ludność - żalkami robią na uczestnikach naprawdę duże wrażenie. Z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyliśmy także w festynie archeologicznym "Wehikuł czasu", w którym  wzięły udział różnego rodzaju grupy archeologii doświadczalnej prezentujące sceny z życia  z  okresu neolitu m. in. sposób wykonywania przedmiotów użytkowych np. lepienia i wypalania glinianych garnków i pucharów, wytwarzania narzędzi - siekierek, toporków, noży z krzemienia i drewna czy przygotowania strzał i prawidłowego posługiwania się łukiem.W drodze powrotnej uczniowie mogli przespacerować się piękną toruńską starówką. Bezpłatny wyjazd uczniów odbył się dzięki wsparciu organizacji pozarządowych ze środków finansowych gminy Potęgowo pozyskanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów”.W festynie archeologicznym wziął udział również Wójt Gminy Potęgowo pan Dawid Litwin. Wójt Gminy Potęgowo i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łupawie pan Bogusław Cyrny uczestniczyli w konferencji prasowej zorganizowanej przez gospodarzy festynu Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej dotyczącej projektu "Europejski Szlak Megalitów-Polska", którego Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów” jest współzałożycielem i  pełni w nim kluczową rolę.                                                                            S. Hinca

W środę 12 września 2018 r., o godz. 16.30,

odbędzie się zebranie rodziców .

Przed spotkaniami z wychowawcami serdecznie zapraszamy

na spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły, które odbędzie się

na sali gimnastycznej.

Wczoraj, o godz. 11.00, uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. 

rozpoczeci2018

rozpoczecie2018

Na nowy rok szkolny 2018/2019 wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi życzymy kreatywności i radości tworzenia, rozwijania talentów tak, aby Wasze życie stało się spełnione.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Potęgowie

 

Dodatkowe informacje