150f

 

1 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Potęgowie odbył się etap powiatowy XI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matman”. W etapie szkolnym wzięło udział 353 uczniów z 20 szkół powiatów: słupskiego, lęborskiego, bytowskiego i kartuskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 120 uczniów, którzy w primaaprilisową sobotę całkowicie na poważnie rozwiązywali zadania matematyczne indywidualnie oraz w grupach. W tym roku, oprócz rywalizacji indywidualnej, uczniowie walczą o puchar „Matmana”, który zostanie przekazany szkole z największą liczbą punktów. Konkurs uroczyście otworzył wójt gminy Potęgowo pan Dawid Litwin, a wśród zaproszonych gości była również skarbnik gminy pani Małgorzata Dąbrowska.

W organizację konkursu włączyli się rodzice, pracownicy obsługi oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Potęgowie, którzy profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem wspierają konkurs od lat. Można śmiało powiedzieć, że „Matman” odkrywa talenty matematyczne, wzmacnia je oraz promuje. To niesamowite, że od tylu lat jest wyczekiwany i nie traci zainteresowania.

Przed uczestnikami etapu powiatowego wyczekiwanie na wyniki, które na pewno pojawią się jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Trzydziestu uczniów przejdzie do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 24 maja. Nie wszystkim uda się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale wszyscy zasługują na słowa uznania. Podziękowania również kierujemy do rodziców i opiekunów uczniów, bo ich zaangażowanie i poświęcony czas ma ogromną wartość i znaczenie dla uczniów.

Dodatkowe informacje