Spotkanie autorskie z Jolantą Nitkowską-Węglarz

            27 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej   mieliśmy zaszczyt gościć słupską pisarkę, najpopularniejszą autorkę baśni pomorskich, dziennikarkę, pasjonatkę naszego regionu panią Jolantę Nitkowską-Węglarz. Pani Jolanta wydała 26 książek, m.in. „Baśnie regionu słupskiego”, „Tajemnicze Pomorze”.

            Pisarka przybliżyła uczniom klas IV, V i VI  SP swoją biografię, twórczość, warsztat pracy. Uczniowie mieli możliwość  zakupu z dedykacją najnowszej książki pani Joli,  pt. „Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku”. To zbiór morskich legend ozdobionych pięknymi ilustracjami uczniów Liceum Plastycznego im. S.I.Witkiewicza w Słupsku. Uczniowie zadawali autorce wiele zaskakujących pytań, na które pisarka odpowiadała z  wielkim poczuciem humoru.

            Spotkanie było dla nas niezwykłym przeżyciem.

Dziękujemy pani Jolancie Nitkowskiej – Węglarz, że przybliżyła nam historię Pomorza, której nie znaliśmy.

                                                                       Opiekunowie: Dorota Weiwer, Mateusz Błażejewski 

Dzień Pluszowego Misia z biblioteką szkolną!

        Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie przybyły  ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

 

W dniu 24.11.2017 r grupy przedszkolne uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

    Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu pani bibliotekarka Dorota Weiwer przygotowała wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, misiowe tańce, degustacja miodku i misiowej lemoniady. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami Grażyną Bartos i Bożeną Dąbek zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosence: „Misie szare obydwa”. Panie i ich pociechy brały udział w zabawnych  konkurencjach sportowych. Po wyczerpujących zmaganiach czas przyszedł na  fragment bajki ,,Miś Uszatek” , który przeczytała Pani dyrektor Agnieszka Fitowska. Pan dyrektor Leszek Domaszk natomiast sprawdzał maluszków zadając zagadki Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci na zakończenie uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkości.

 Dzień był pełen wrażeń. Najwięcej radości sprawił dzieciom fakt, że mogły zaprezentować swojego misia kolegom i wspólnie bawić się pluszakami.

D. Weiwer

Ponownie odwiedzamy Bibliotekę Miejską w Gdańsku i uczestniczymy w spotkaniu z dr Elżbietą Zubrzycką. Tym razem uczniowie z klasy VB uczestnicy Wielkiego Maratonu mają możliwość poznać pisarkę i autorkę wielu  bestsellerowych książek. Autorka na spotkaniu poprzez swoją literaturę uświadamiała dzieciom również, czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić w szkole i w domu, jak rozmawiać na trudne tematy i w jaki sposób komunikować się z innymi, by nie dochodziło do przemocy. Pisarka odpowiadała na zadawane pytania przez uczestników spotkania a także opowiadała historie z życia prywatnego, które wpłynęły na jej twórczość. Po zakończonym spotkaniu mogliśmy zakupić książki i otrzymać pamiątkowy autograf.

D. Weiwer

     Czytelnicze poranki prowadzone są w najmłodszej grupie dzieci w naszej szkole. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i mają na celu popularyzowanie czytelnictwa , rozwijanie sprawności umysłowych i umiejętności twórczych.

     A tak wyglądają te nasze wspólne poranki czytelnicze w bibliotece! Ha! Dobrze nam jak w domu! Leżymy, odpoczywamy a Pani Dorota zabiera nas do krainy bajek i baśni. Słuchamy czytanych przez panią tekstów, poznajemy różnych bohaterów i ich przygody. Jest także czas na wojnę na poduchy! Potem ponownie słuchamy i omawiamy poznany utwór. Jest też czas na małą drzemkę i sen o baśniowych postaciach.

Dodatkowe informacje