W miesiącu październiku oprócz konkursu plastycznego z okazji Dnia Papieskiego odbył się także konkurs na najciekawszy różaniec. Konkurs skierowany był do uczniów Zespołu Szkół w Potęgowie z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP i klasy I-III Gimnazjum. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie. Wpłynęło 28 prac. Komisja nie miała łatwego zadania. Prace były bardzo ciekawe i niejednokrotnie zaskakiwały komisję oryginalnością. Różańce wykonane były m.in. z: kasztanów, żołędzi, modeliny, jarzębiny, płatków śniadaniowych, a najbardziej pomysłowe z makaronu, aluminiowej folii spożywczej, żelek malinek, muszelek, wosku, fasoli, ciasta chlebowego czy pestek z jabłek.

Dnia 24 października komisja uwzględniając: pomysłowość wykonania, samodzielność pracy (jak najmniej gotowych, kupionych elementów) oraz estetykę wykonania wyłoniła zwycięzców. Są to:

klasy I-III SP:

I miejsce - Socha Ola kl. I a i Hinca Natalia kl. I b

II miejsce - Wełnicka Amelia kl. I c i Piołunkowska Martyna kl. II b

III miejsce - Kitowska Emilia kl. I b i Wekwert Staś kl. I b

klasy IV-VI SP:

I miejsce - Brzezicka Julia kl.VI a

II miejsce - Capar Sandra kl. V b

III miejsce - Dąbrowska Dominika kl. V b

klasy I-III Gimnazjum:

I miejsce - Kotłowska Anna kl. III a

II miejsce - Stopińska Katarzyna kl. III b

III miejsce - Formela Andżelika kl. II b

Za pięknie wykonaną pracę i udział w konkursie każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę celującą z religii.

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

 Organizator konkursu Edyta Malek

 

Dodatkowe informacje