„III Rodzinny Bieg Po Zdrowie”

Dnia 31 maja 2015 r. ( niedziela ) odbył się „III Rodzinny Bieg Po Zdrowie”. Wystartowało w sumie prawie 200 osób w 5 kategoriach wiekowych.

• Kategoria 1 - żółta była najliczniejsza...ponad 60 dziewcząt i chłopców w wieku przedszkolnym, klas O i I SP pokonało razem z rodzicami dystans 500m ulicami Potęgowa. Zwycięzcy tej kategorii to:

I miejsce – Julia Mikołajczyk i Krzysztof Różański

II miejsce – Paulina Milewska i Błażej Skwarek

III miejsce – Wiktoria Nastały i Szymon Kochański

Najmłodszy zawodnik w biegu to Antoni Miiller , a zawodniczka– Wiktoria Domańska.

• W kategorii 2 – zielonej startowały dzieci z klas II- III SP. Dystans 500 m wygrali:

I miejsce – Kacper Pranczk i Emilia Treder

II miejsce – Gracjan Litych i Aleksandra Jagielska

III miejsce – Bartosz Turski i Klaudia Rychert

• Kategoria 3 – biała, to dystans 1000 m dla uczniów klas IV – VI SP.

I miejsce – Damian Zielke i Klaudia Gorlikowska

II miejsce – Arkadiusz Kulesza i Martyna Skwarek

III miejsce – Mateusz Gorlikowski i Karolina Łukaszewicz

• W kategorii 4 – niebieskiej, biegali gimnazjaliści. Mieli do pokonania 1500m.

Oto najlepsi wśród startujących:

I miejsce – Marcelina Płatek i Konrad Zawadzki

II miejsce – Angelika Formela i Jakub Burdziński

II miejsce – Dominika Barzowska i Michał Baksalerski

• Kategoria 5 – czerwona, dorośli biegacze, dystans 2000m.

Po zakończeniu wszystkich startów, z pomocą Wójta dokonaliśmy dekoracji najlepszych dziewcząt i chłopców w każdej kategorii.

Wśród wszystkich startujących rozlosowano nagrody sportowe zakupione z funduszy UKS „Zefir”, „Feniks” oraz pozyskane od sponsorów.

Dziękuję moim uczennicom tj. Dagmarze, Sylwii, Angelice i Karolinie za profesjonalnie przygotowaną i przeprowadzoną rozgrzewkę! Zaś Martynie, Sandrze, Weronice, Kasi i Izie za pomoc przy wydawaniu kartek startowych i wręczaniu medali na mecie!

Wszystkim startującym gratuluję!!!Pamiętajcie...wszyscy jesteście zwycięzcami!!! bo najważniejsza w bieganiu jest satysfakcja z samego siebie i dobra zabawa:)

Organizacja biegu pokryta została z funduszy UKS "Zefir"pozyskanych w ramach otwartego konkursu na realizację zadań pożytku publicznego .