otwarcie2

 

          29 września br. o godzinie 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku kompleksu boisk w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie. Na ten dzień przez 20 lat czekała cała społeczność naszej szkoły. Dyrektor szkoły Leszek Domaszk w swoim przemówieniu rozpoczynającym wydarzenie wyraził ogromną radość z powodu otwarcia nowego obiektu sportowego i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, a w szczególności Panu Wójtowi Gminy Potęgowo Dawidowi Litwinowi za realizację tego przedsięwzięcia oraz Panu Przewodniczącemu Waldemarowi Zientarskiemu, a także wszystkim radnym Rady Gminy Potęgowo za zabezpieczenie środków na budowę tego kompleksu. Po przemówieniach zaproszonych gości poświęcenia nowego obiektu sportowego dokonał Ksiądz Proboszcz Waldemar Pielecki. Aplauz młodzieży i zgromadzonych gości wywołało przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne otwarcie i oddanie do użytku całego kompleksu sportowego, w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Potęgowo p. Dawid Litwin, przewodniczący Rady Gminy p. Waldemar Zientarski, dyrektor szkoły p. Leszek Domaszk, przewodniczący Rady Rodziców p. Artur Małek oraz przewodniczący SU Michał Müller. 

otwarcie3

 

            Tego dnia również postanowiliśmy uczcić „Rok dla Niepodległej” hasłem „Stu biało-czerwonych”. Był to bieg 100 uczniów naszej szkoły w barwach biało-czerwonych. Prowadził ich uczeń z symbolicznym naszym szkolnym „zniczem olimpijskim”. Po części oficjalnej uroczystości nauczyciele i strażacy OSP w Potęgowie rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej, który dostarczył wszystkim kibicom niezapomnianych emocji. Uczniowie naszej szkoły i uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły w Łupawie rozegrali też kilka meczy piłki ręcznej i nożnej. Na koniec odbył się wyścig rowerowy najmłodszych 3,4,5 – latków „Rowerki na start”. W tle całej imprezy, w godz. od 13.00 do 16.00 dzieci, młodzież i wszyscy przybyli goście mogli spędzić miło czas podczas pikniku naukowego.

otwarcie1

W tym dniu na naszych twarzach gościł szczery uśmiech, a serce przepełniała radość oraz duma, że współuczestniczymy w tak historycznym dla naszej szkoły wydarzeniu.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego kompleksu sportowego.

B. Kochańska

Dodatkowe informacje