Wymiana polsko-ukraińska „Pomosty”

Wycieczka do Żytomierza

ukraina1

ukraina2ukraina3

            W ramach realizacji projektu wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej „Pomosty” dziewięciu uczniów naszej szkoły przebywało w dniach 24 – 29.08.2018r. w  Żytomierzu, pod opieką nauczycieli: p. Urszuli Zamęckiej, p. Barbary Kochańskiej, p. Moniki Klimczyk oraz p. Mateusza Błażejewskiego.

            Uczniowie mieli możliwość poznania walorów krajoznawczych i architektury Żytomierza, jak również kultury oraz mentalności mieszkańców tego regionu. Pobyt w Żytomierzu dawał młodzieży także świetną możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych. Polscy uczniowie zakwaterowani zostali u ukraińskich rodzin. Przygotowany przez rodziny ukraińskie program obfitował w szereg atrakcji, dostarczył uczestnikom projektu niezapomnianych wrażeń oraz  przyczynił się do integracji grupy. Polscy uczniowie, pełni wrażeń i nowych doświadczeń pożegnali  swoich  ukraińskich przyjaciół.

            Mamy nadzieję, że współpraca z MODERNPOL / Żytomierzem zostanie na stałe wpisana w nasz kalendarz wydarzeń szkolnych.  Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu i liczymy na to, że inni uczniowie również włączą się w podobną inicjatywę, nie tylko z Ukrainą.

Uczestnikami wyjazdu byli:

  1. Julia Celban
  2. Wiktoria Celban
  3. Maksymilian Klimczyk
  4. Filip Siniawski
  5. Hubert Hinca
  6. Alicja Zamęcka
  7. Emilia Kitowska
  8. Stanisław Wekwert
  9. Aleksandra Jagielska

OPIEKUNOWIE

        U. Zamęcka, M. Klimczyk,  B. Kochańska, M. Błażejewski

Pięknie dziękujemy panu wójtowi Dawidowi Litwinowi i dyrekcji SP w Potęgowie za pomoc w realizacji projektu oraz pani Wiktorii Zubarewej za zaproszenie do Żytomierza. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierwsza w naszej gminie międzynarodowa wymiana młodzieży mogła się odbyć. Za rok kolejne spotkania... :) 

 

Dodatkowe informacje